Aukštaitijos upės: ką reikia žinoti apie baidarių nuomą?

Aukštaitijoje yra daug labai gražių upių, kuriomis galima plaukti baidarėmis, todėl nenuostabu, kad čia kiekvienais metais daugėja žmonių, kurie išbando tokią vandens pramogą. Jeigu nežinote, kur norite plaukti, tai jums padės baidarių nuomotojas. Geriausia kreiptis į juos, kad jums padėtų pasirinkti tinkamą maršrutą ir patartų kaip suplanuoti šią smagią pramogą.

Baidarė upėjeŠiuo metu kiekvienas Lietuvos regionas gali pasiūlyti plaukti baidarėmis, tačiau Aukštaitija išsiskiria savo nuostabia gamta ir maršrutais. Aukštaitijos upės kelionėms baidare yra labai tinkamos. Čia galima rasti skirtingus maršrutus ir rinktis skirtingą maršrutų ilgį. Pagalvokite, kur norite plaukti ir, kiek laiko norite plaukti. Labai svarbu žinoti, kad plaukti galima skirtingais maršrutais ir juos reikia rinktis atsižvelgiant į tai, kas jais plauks. Pavyzdžiui, senjorams ir šeimoms su mažais vaikais reikia rinktis paprastesnius ir trumpesnius maršrutus. Jeigu plaukia gero fizinio pasirengimo žmonės, kurie nori ekstremalių įspūdžių, tai jie gali rinktis sraunias ir su kliūtimis esančias upes. Be to, jiems tiks ir ilgi plaukimo maršrutai, pavyzdžiui, trijų ar keturių dienų plaukimai. Tereikia pagalvoti, kas labiausiai tiks.

Kai kurie žmonės nusprendžia patys ieškoti tinkamų jiems plaukimo maršrutų. Jie skaito atsiliepimus internete iš tų, kurie jau plaukė tam tikrame Lietuvos regione arba peržiūri maršrutus. Tai yra geras būdas surasti tinkamus maršrutus. Ypatingai naudinga peržiūrėti vaizdus iš maršrutų, kad galima būtų rinktis pagal tai, kuri vieta labiausiai patinka. Gali ir baidarių nuomotojas patarti, jei nerandate tinkamo maršruto arba abejojate kur plaukti. Pavyzdžiui, labai dažnai būna, kad žmonės pamato gražią nuotrauką iš plaukimo baidarėmis ir nori ten pat plaukti, tačiau paaiškėjo, kad tai sudėtingas arba per daug lengvas maršrutas, kuris netinka žmogui, kuris nori plaukti. Geriausia rinktis ne tik pagal vaizdus, bet ir skaityti maršrutų aprašymus, kad būtų galima pasirinkti tinkamai. Taip pat visuomet naudinga susisiekti su baidarių nuomotojais, kad jums patartų ką rinktis.

Pastaruosius kelerius metus labai daug norinčiųjų plaukti baidarėmis pradėjo planuoti tokias pramogas. Labai svarbu žinoti ir tai, kad esant didžiuliui susidomėjimui, reikia pagalvoti apie išankstinę rezervaciją. Ypatingai, jeigu tai šiltasis metų laikas, kuomet norinčiųjų plaukti yra labai daug ir gali nelikti laisvų baidarių. Žinodami tai, galėsite iš anksto planuoti plaukimą pasirinkta upe, kuri jums patinka. Beliks rezervuoti tinkamą laiką ir laukti smagaus plaukimo.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *