Sunku būtų nesutikti, jog stabdžių sistema yra viena iš svarbiausių jūsų automobilyje – nuo jos tiesiogiai priklauso tai, ar savo kelionės tikslą pasieksite sveiki ir laimingi. Tai reiškia, jog stabdžių sistemos remontas taip pat yra itin svarbus. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog stabdžių sistema yra pakankamai paprastas mechanizmas (iš dalies taip ir yra), tačiau iš tiesų, joje yra daugybė atskirų komponentų, kuriais reikia pasirūpinti.
Verta paminėti, jog stabdžių sistemos remontas neturi būti atliekamas tik tuomet, kai kažkas sugenda – stabdžiai yra toks mechanizmas, kuris dirbdamas natūraliai nusidėvi, todėl ir priežiūra šiam mechanizmui turi būti periodinė. Periodo intervalai labai priklauso nuo to, kaip dažnai važinėjate savo automobiliu ir kokius atstumus įveikiate. Taip pat svarbu ir tai, kokioje vietovėje keliaujate – kaip dažnai realiai naudojate stabdžius. Absoliuti dauguma šiuolaikinių automobilių naudoja diskinius stabdžius (seniau labiausiai paplitę buvo būgniniai stabdžiai). Labiausiai besidėvinčios dalys diskinėje stabdžių sistemoje be abejonės yra stabdžių diskai ir stabdžių kaladėlės. Kuomet nuspaudžiate stabdžių pedalą, stabdžių kaladėlės užspaudžia stabdžių diskus, kurie yra sujungti su ratais ir tokiu būdu sustabdo automobilį. Kaip matote, šis procesas sukuria daug trinties, todėl natūralu, jog tiek diskai, tiek ir kaladėlės nusidėvi. Patikrinti, ar jūsų stabdžių diskai bei kaladėlės dar nėra per daug nusidėvėję galima labai paprastai – tiesiog pamatuoti jų storį. Pakeitus stabdžių kaladėles naujomis, kurį laiką rekomenduojama važinėti kiek ramiau ir stabdžius taikyti švelniai – tai daroma tam, jog kaladėlės prie naujų diskų prisitrintų tolygiai.
Dar vienas stabdžių sistemos remontas, kurį reikia atlikti periodiškai, tai keisti stabdžių stiprintuvo skystį. Visi šiuolaikiniai automobiliai turi stabdžių stiprintuvą – jis reikalingas tam, kad stabdžius nuspausti būtų lengviau. Skystis per tam tikrą laiką praranda savo savybes, todėl jį reikia periodiškai pakeisti.
Stabdžių sistemoje taip pat labai svarbu ir stabdžių skysčio žarnelės bei jų būklė. Kadangi jos yra automobilio dugne, jas veikia įvairūs aplinkos veiksniai. Laikui bėgant, žarnelės gali prakiurti, ko pasekoje išbėgtų stabdžių skystis. Nutikus tokiam scenarijui, jūs prarastumėte savo stabdžius, todėl tai labai svarbu.
Galiausiai – svarbu ir rankinio stabdžio būklė. Be tvarkingai veikiančio rankinio stabdžio ne tik nepraeisite automobilio techninės apžiūros, bet ir susidursite su tam tikrais nesklandumais kelyje. Rankinio stabdžio sistema labai susijusi su įprastiniais automobilio stabdžiais, todėl jo priežiūra labai panaši.