Šių metų mados naujienos

Šimtmečių istorija rodo, kad apranga paprastai keičiasi priklausomai nuo to, kokie socialiniai pokyčiai vyksta pačioje visuomenėje. Kardinalias revoliucijas patyrė ir moterų padėtis visuomenėje, ir apranga moterims. Tad nieko keisto, kad apranga moterims ir dabar dažnai yra tampoma kaip marionetė už virvučių mados grandų. Mes vis dar išgirstame, ką rengtis madinga, ką nebe taip labai. Tačiau svarbiausia visada pasirinkti pačioms, kas atrodo patrauklu, o kas atstumiančiai, tada bus aiškiau, ką iš tiesų galima ir reikia rengtis. O dabar šiek tiek apie tai, kokia apranga per pastaruosius metus, priklausomai nuo pokyčių visuomenėje, tapo madingesnė.

Laisvas stilius ir sportas

Vieną aiškų pokytį galima fiksuoti, kuris tinka ir vyrų madai, jį įsisavino ir apranga moterims. Tai itin pagausėjęs laisvo stiliaus, nevaržančių drabužių pasirinkimas. Sportiniai batai jau prieš kelis metus staiga tapo pačiais madingiausiais batais, ir ši avalynė gražiausiai dera net ir prie vestuvinės suknelės ar oficialios aprangos. Tai parodo, kad mada yra tik susitarimas, ir nieko praktiško.Tai, kas dar prieš porą metų buvo tabu, staiga tampa madingiausiu dalyku. Taip pat treninginiai drabužiai, kitaip tariant, sportinė apranga, irgi pirmauja tokiuose pasirinkimuose. Jeigu ji anksčiau buvo tiesiog tai, ką mes galėdavome rengtis sportuojant, o per didelis susidomėjimu sportu paprastai reikšdavo, kad žmogus nėra intelektualus, nesugeba mąstyti, dėl to tik sportuoja, staiga viskas pasikeitė. Staiga sportas ir sveikas kūnas tapo siekiamybė ir net madingas dalykas kiekviename visuomenės sluoksnyje, tai tapo prestižiniu pasirinkimu. Atitinkamai reagavo ir mados pasaulis į pokyčius. Tad į madą atėjo laisvi sportiniai drabužiai, kurie gali būti dėvimi ir darbinėje aplinkoje, ir laisvalaikiu. Tai, taip pat pagausėjusi leginsų ir tamprių pramonė, visiškai sumažino anksčiau buvusį populiariu džinsų pasirinkimą. Džinsai kaip niekada dramatiškai praranda savo populiarumą ir savo vartotojus, nes žmonės renkasi laisvesnius, sportinius ir kitokius drabužius, kurie net jeigu nebūna tokie ilgai tarnaujantys kaip džinsai, tai bent jau kainuoja iki 10 kartų mažiau.

Vyriški kirpimai

Moterų mados pasaulyje naują kvėpavimą įgavo vyriški kirpimai, kurie buvo madingi ir maždaug 80 – aisiais, nuslūgstant feminizmo bangai. Dabar, kol vis dar vyksta judėjimai dėl lyčių lygybės, moterų drabužiai tampa vis labiau vyriški, vadinamieji unisex tipo, kai nepabrėžiamas nei liemuo, nei kitos formos. O vyrų drabužiai taip pat įgauna moteriškumo – atsiranda ilgos palaidinės kaip suknelės, keičiasi kiti dalykai.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *