Baldų idėjos virtuvei: raskite tinkamiausius sprendimus

Baldai virtuveiVirtuvė – tai ta erdvė namuose, kurioje ypatingai svarbu jaukumas ir praktiškumas. Dabar baldų idėjos virtuvei pasižymi ergonomiškais sprendimais, siekiant optimaliai išnaudoti erdvę bei baldų funkcionalumą. Juk virtuvėje reikia sutalpinti ne tik baldus, bet ir buitinę techniką. Negalima užmiršti ir dizaino, stiliaus sprendimų. Pasitelkus savo fantaziją ir profesionalų patirtį, galima sukurti savo svajonių virtuvę, kurioje bus gera tiek rytinę kavą išsivirti, tiek šventinę vakarienę šeimai paruošti.

Svarbūs niuansai, projektuojant virtuvę

Virtuvės baldų idėjose reikia suderinti šeimininkų poreikius, galimybes ir techninius sprendimus. Virtuvėje reikia įtalpinti šaldytuvą, viryklę, gartraukį ir kitą buitinę techniką. O tai, kaip ir kurioje vietoje ta technika bus pastatyta, priklauso nuo vandentiekio ir dujų vamzdynų, elektros tinklo išvedžiojimo. Taigi, tenka taikytis prie tam tikrų aplinkybių, kurias sudėtinga koreguoti. Taip pat reikia atsižvelgti į saugumo reikalavimus. Pavyzdžiui, specialistai pataria, kad geriau šaldytuvo ir viryklės nestatyti šalia, be to, plautuvės zona neturėtų liestis su viryklės zona. Dar reikia apgalvoti patogų baldų ir technikos išdėstymą, kad virtuvėje būtų galima dirbti sklandžiai ir greitai. Stalviršio aukštis turi būti pritaikytas pagal šeimininkaujančio žmogaus ūgį, kad nereiktų dirbti susikūprinus, spintelės turi būti lengvai pasiekiamos. Numatyti visus niuansus tikrai sudėtinga, todėl pasinaudokite specialistų patarimais.

Funkcionalūs virtuvės baldai

Labai dažnai virtuvės planavimą apsunkina ribota erdvė. Jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pakaks tiesiog kelių spintelių indams sutalpinti, nereikėtų rinktis pirmų pasitaikiusių baldų pasiūlymų. Spintelės gali būti įvairaus dydžio, su skirtingu lentynų kiekiu, įvairaus gylio stalčiais. Ergonomiški sprendimai palengvina ir daiktų sutalpinimą, ir jų naudojimą. Juk virtuvėje naudojame indus, puodus, įrankius, smulkią buitinę techniką, prieskonius, maisto produktus, tad apmąstykite, kur ir kaip tai sutalpinti praktiškiau. Kad viskuo būtų galima naudotis lengvai, be papildomų veiksmų. Pavyzdžiui, jei kiekvieną kartą, kai norėsite pasinaudoti kokteilių plaktuvu, turėsite jo ieškoti iškraudami puodus iš lentynos, tai tikrai ilgainiui plaktuvas liks dulkėti spintelėje. Virtuvėje viskas turi būti lengvai pasiekiama.

Virtuvės baldų stilius ir dizainas

Virtuvėje turi būti ne tik patogu, bet ir gražu. Pasirinkite Jums patinkantį stilių ir spalvas: galbūt rinksitės modernų minimalistinį dizainą, gal klasikinį, o gal jaukiausia būtų Provanso stiliaus virtuvėje? Baldų stilius ir spalvos yra neribota pasirinkimų erdvė. Pasižiūrėkite, ką siūlo baldų gamintojai ir dizaineriai. Pavyzdžiui, Baltic baldų centras Vilniuje pristato platų virtuvės baldų pasirinkimą, kuriame atskleidžiama stilių, medžiagų, spalvų įvairovė. Belieka pasirinkti tai, kas labiausiai patinka ir atitinka Jūsų norus.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *