Laikui bėgant, mūsų galvoje pasimiršta seni dalykai, vietoje jų atsiranda nauji, tad tam, kad kažko svarbausnepamirštume, vis reikia stengtis atnaujinti tas žinias, priminti sau kažkokius svarbius dalykus. Kai kalba eina apie garsaus lietuvių dailininko M. K. Čiurlionio kūrybą, verta pasakyti, kad jos puoselėjimu rūpinasi Čiurlionio fondas, nuolat organizuojantis visokias parodas, apdovanojimus ir kitokį veiksmą, kuriuo norima priminti apie šio menininko buvimą. Turbūt Čiurlionio fondas neturi tikslo padaryti šį menininką kažkokia Buda, kurią visi garbintų. Gal tikslas yra tiesiog apskritai priminti apie tai, padaryti darbus aktualius ir dabar. Mes negalime įvertinti, kaip realiai sekasi tą daryti, tačiau pabandysime tiesiog pakalbinti šiek tiek žmonių gatvėje kaip per laidą „Klausimėlis“, tam, kad galėtume sužinoti, ką žmonės žino ir ką mano apie Čiurlionį.
Bronė iš Kauno
„Kas yra Čiurlionis? Tai čia juk labai populiarus dailininkas. Jis piešia tuos paveikslus kalendoriams. Nežinau, ar dar gyvas, bet man atrodo jau yra miręs. O jo sūnus yra garsus dirigentas ar orkestro vadovas. Dažnai žiūriu koncertus per Lietuvos televiziją, tai žinau, kad čia toks populiarus labai autorius. O kalendorių su jo darbais man padovanojo dukra. Man atrodo, jis gyvena kažkur sostinėje ir dabar jau bus netoli 80 metų, tai beveik kaip mano amžiaus“.
Birutė iš Vilniaus
„Žinau, kad tai labai geras lietuvių dailininkas. Gavęs daug visokių apdovanojimų, todėl toks populiarus ir vertinamas. Man labai patinka jo paveikslas Raigardo slėnis“, nes ir pati esu kilusi nuo Dzūkijos. Esu buvusi jo muziejuje, labai patiko. Dukra taip pat lankė muzikos mokyklą, tai namuose dažnai klausydavo simfoninės muzikos, taip pat ir Čiurlionio. Pati į renginius, skirtus jam atminti, nevaikštau, nes neturiu laiko ir šiaip jau sunkiai judu, bet jeigu kažkas būna per televiziją, tai būtinai įsijungiu ir pasižiūriu“.
Stasys iš Panevėžio
„Tai dabar galvoju, ar tik nebus čia kažkoks menininkas. Tas, kuris paskui išprotėjo. Yra pas mus mieste Čiurlionio gatvė, šalia Dariaus ir Girėno gatvės. Bet dabar kai galvoju, tai neprisimenu nė vieno jo paveikslo, kažkaip neateina į galvą“.
Jurgis iš Šiaulių
„Na čia tas tautininkas, kuris parašė Lietuvos himną, taip? Ar gal tik muziką jam sukūrė, parašė kažkas kitas. Jis kūrė muziką ir todėl buvo labai gerbiamas ir dabar, ir sovietmečiu. Neseniai mirė nuo vėžio, tai buvo visokie renginiai jam skirti“.