Ką veža sunkvežimiai

SunkvežimiaiKą veža sunkvezimiai su kranu nereikia aiškinti – akivaizdu, kad jie veža būtent kraną. Tačiau apstu ir kitokių sunkiasvorių automobilių, nuolat gabenančių kažką didesnio. Ką gi jie veža? Stebime sunkvežimius, vilkikus ir žiūrime, ką jie veža.

Velka automobilius

Jeigu pamatysite tokius vilkikus kelyje https://www.truckfind.lt/specializacijos/naudoti-vilkikai, tai jie arba bus tušti, arba vilks (veš) automobilius. Dažnesniu atveju – iš eismo įvykio vietos, kitais kažkuriais atvejais važiuos iš kitur. Visgi tai svarbi transporto priemonė, kuri gali garantuoti, kad mūsų keliai po avarijos bematant tampa švaresni ir labiau tinkantys pravažiavimui.

Veža statybines medžiagas

Didesni sunkvežimiai dažnai veža statybines medžiagas. Nemalonu važiuoti už tokio sunkvežimio, nes savisaugos instinktas sako, kad geriau važiuoti prieš jį. Visgi kokio nors eismo įvykio atveju iš priekabos pametus armatūrą, tam, kas važiuoja užpakalyje, baigtųsi tikrai blogai. Tad ir stengiamasi saugotis tokių automobilių bei nevažiuoti netinkamoje vietoje, kuomet kelyje yra ir toks agregatas. O vežti tenka ir blokus, ir plytas, ir žvyrą, ir cementą, ir skaldą, ir lentas, ir metalinę armatūrą ir daug įvairių kitų atliekų.

Veža statybines atliekas

Galima supainioti iš šalies stebint statybines atliekas su statybinėmis medžiagomis, tačiau tai tikrai ne tas pats. Mat statybinės atliekos – tai senų statybinių medžiagų nuolaužos, naujų likučiai (kurių būna mažiau, nes naujos medžiagos brangios, tad stengiamasi taip užsakyti, kad jų neatliktų). Pati nemaloniausia statybinė atlieka, vežama su sunkvežimiu, vilkiku ar puspriekabe – tai asbestinis šiferis. Jis vežamas sunaikinti į pavojingų atliekų sunaikinimo aikštelę.

Veža pavėsines

Kartais galima pamatyti linksmą vaizdelį vasarą, kaip sunkvežimis veža pavėsinę. Taip gana dažnai nutinka, nes vasarotojai nori savo sode pasistatyti tokius namelius, kur būtų galima ant stalo pasidėti maisto, o taip pat ir pasislėpti nuo saulės kaitros. Taigi, važiuojančios sunkvežimyje pavėsinės atrodo juokingai, tačiau tai gana dažnas reiškinys ir matyt teks prie to priprasti.

Veža medieną, malkas

Sakoma, kad malkas ruoštume vasarą, ir iš tiesų kai kas jas ruošti pradeda dar anksčiau – ankstyvą pavasarį. Taigi, vežantieji malkas ir medieną anksčiau žinoma išlošia tuo, kad mediena turi laiko, per kurį gali kažkiek padžiūti. Išdžiuvęs medis daug geriau dega, o su šlapiomis malkomis kaitra prarandama malką liepsnoje džiovinant. Todėl būtų gerai, kad ir jums, jei kūrenatės kietu kuru, jau dabar sunkvežimis atvežtų reikalingas malkas.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Sunkvežimiai gali vežti beveik viską. Žinoma, yra dydžio ir svorio apribojima, tačiau transportuojamų daiktų gama yra pakankamai plati. Dar daugiau ir įvairesnių daiktų galima transportuoti su jūriniais konteineriais- ten daug mažesni apribojimai dydžiui.
    https://hlogistics.lt/juriniai-konteineriai

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *