Parduokmiska.lt – unikalus projektas miškininkystės srityje

Jau turbūt ne vienam interneto lankytojui teko pastebėti skelbimus apie miško supirkimą ar pardavimą. Tad net nesusijęs su šia sritimi žmogus, gali pastebėti, kad joje vyksta kažkas svarbaus ir įdomaus.

Portalo parduokmiska.lt kūrėjai teigia, kad portalo reikalingumas atsirado, pastebėjus jog miško savininkams labai sunku suprasto kokios vertės miško valdą jie turi. Visi nori parduoti mišką kuo pelningiau, tačiau kaip surasti patikimą įmonę, kuri siūlytų didesnę kainą. Įmonės, kurios perka mišką siūlo įvairias kainas. Miško savininkai daug laiko sugaišdavo ieškodami, rašydami ar skambindami įmonėms, kurios superka miškus ar medieną. Nuo šiol šis procesas supaprastėjo ir sutrumpėjo. Nes vos kelto mygtuku paspaudimu galima išsiųsti užklausas visoms miškus perkančioms įmonėms. Tad buvo sukurta universali platforma, kurioje galima greitai rasti miško ar medienos supirkėją.

Vienas iš šio portalo privalumų, kad jis įneš skaidrumo į miškininkystės sektorių. Ne paslaptis, kad Lietuvoje veikia ne viena įmonė, kuri siekia tik pasipelnyti iš miško savininkų. Ir galime išgirsti ne vieną istoriją, kad vos iškirtę mišką, įmonės atstovai dingo ir pinigus sumokėti „pamiršo“. Tad po tokio verslo sandorio miško savininkui lieka ne tik nuostoliai už negautą medieną, bet ir prievolė atsodinti mišką. Taigi nuostoliai dar padidėja. Tad portalas parduokmiska.lt ir įkurtas, kad tokių istorijų sumažėtų arba jų būtų galima išvengti. Visų pirma įmonės, kurios bus įtrauktos į duomenų bazę, turi turėti nepriekaištingą reputaciją. Taip pat yra įdiegta įmonių vertinimo sistema, kuri sukurs pridėtinę vertę tiek miškininkystės įmonėms, tiėk miškų savininkams. Tokiu būdu įmonės sieks gerinti savo klientų aptarnavimo kokybę, kad gauti kuo geresnius atsiliepimus. Juk žinome, kad teigiami įvertinimai pradeda pritraukti dar didesnį klientų srautą.

Pabaigai pateiksime keletą patarimų, ką turi žinoti kiekvienas miško savininkas parduodamas mišką.

Dažniausiai miškas perkamas išsikirtimui, tad miško savininkas gaus pinigus už medieną. Šiuo atveju miško savininkui sumažėja rūpesčių. Tačiau patariama atidžiai išnagrinėti sutartį, nes joje turi būti numatyta, kas atkurs iškirstą mišką. Reikia pastebėti, kad atsakomybė už miško atsodinimą yra miško savininko atsakomybė. Taip pat miško taisyklėse parašyta, kada galima kirsti mišką. Miško kirtimo apribojimai sutampa su paukščių perėjimu.

Jei parduodate mišką su žeme, vėl patarimas atidžiai skaitykite sutartį. Jei kyla klausimų būtinai aptarkite su specialistais.

Kviečiame apsilankyti www.parduokmiska.lt

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *