Viskas, ką reikia žinoti apie oras vanduo sistemą

Oras vanduo sistema dažniausiai yra dviejų dalių, tai išorinis ir vidinis blokas. Per išorinį bloką ji ima energiją iš oro ir atiduoda vidiniam blokui, o šis šilumą nukreipia į vandens sistemą, esančią grindyse arba per radiatorius.

Rinkitės efektyvius šilumos siurblius

Oras vanduo sistemą galima diegti namuose ar kotedžuose, kuriuose yra grindinis šildymas ar radiatoriai. Šilumos siurblys veikia efektyviau per grindinį šildymą, nes jam užtenka mažesnės temperatūros. Radiatoriams reikia aukštesnės vandens temperatūros, todėl kai jie yra antrame aukšte, verta rinktis siurblį, kuris veikia dviem režimais. Tada šiluma perduodama per grindis vienu režimu, o radiatoriais – kitu režimu, taip galima šiek tiek sutaupyti.

Svarbu, kad šilumos siurblys oras vanduo veiktų ne tik keliais režimais, bet ir pasižymėtų šiomis savybėmis:

  • COP koeficientas didesnis nei 4.00

  • Efektyvus šildymas iki -25 ⁰C

Jeigu oras vanduo sistema efektyviai veikia iki mažesnės, pavyzdžiui, -15 ⁰C temperatūros, lauke esant didesniems šalčiams įsijungia elektrinis tentas, kuris naudoja žymiai daugiau elektros.

COP koeficientas nurodo siurblio našumą lauke esant +7 ⁰C šilumos, jeigu COP yra 4, šilumos siurblys, sunaudojęs 1 kW elektros, pagamina 4 kW šilumos energijos. Verta žinoti, koks oras vanduo sistemos efektyvumas kai lauke spaudžia didesnis šaltukas. Lietuvoje žiemos metu, ypač naktį termometro stulpelis beveik kiekvieną sezoną nukrenta daugiau nei -17 ⁰C, tačiau turint oras vanduo sistemą, pritaikytą tokiems orams, šaltukas ne bėda. Pavyzdžiui, šilumos siurblio „Samsung EHS Split“ efektyvumas, t.y. COP rodiklis esant lauke -20 ⁰C yra 2,33, kai jo galia 12 kW; ir 2,18, kai siurblio galia 16 kW.

Oras vanduo sistemos montavimas

Šios sistemos montavimas ilgai neužtruks, tačiau geriausiai šį darbą patikėti įmonės, iš kurios pirkote įrangą, specialistams. Jie gali pasiūlyti garantiją šilumos siurbliams ir montavimo darbams, todėl atsiradus gedimui, nekils klausimų, į ką kreiptis – į montuotojus ar pardavėjus. Dar didesnis privalumas, jei ta pati įmonė atlieka ir techninę apžiūra, remonto darbus. Tada oras vanduo sistema bus tinkamai prižiūrima visą tarnavimo laiką.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *