Ar galima nesterilizuoti kalytės

VeterinarijaSkirtingi veterinarai pasakys ir skirtingas nuomones apie tai, ar reikia sterilizuoti kalytę, ar ne, jeigu neplanuojate užsiimti šuniukių veisimu. Kita vertus, tie, kas veisia, tą irgi daro labai atsargiai bei nuosekliai, stengiasi nesudaryti kažkokių didelių klaidų, nes rūšis reikia išveisti labai atsakingai.

Sterilizavimas – saugiausias būdas išvengti nėštumo

Taigi, veterinarai vienareikšmiškai pasakytų, kad patikimiausias būdas išvengti nepageidaujamo kalytės nėštumo – tai sterilizacija. Jos metu šuniuko ginekologiniai organai taip sutvarkomi, kad po operacijos kalytė daugiau jau nebeserga niekada mėnesinėmis, o taip pat ir neberujoja. Taigi, jūsų kalytei praėjus miesteliu, iki jūsų namų nepradės vilkstinėmis traukti patinai, kadangi ir to specifinio rujos kvapo kalytė jau daugiau nebeskleis.

Paruošimas ir priežiūra sterilizavimui

Taigi, jeigu veterinarai gali sterilizuoti kalytę, jie turėtų jums ir patarti, kaip tvarkytis su visais kitais reikalais. Visgi, štai trumpa atmintinė jums, jeigu planuojate kalytę sterilizuoti…

– Kad nebūtų šalutinio poveikio. Labai svarbu, kad kalytė nebūtų per jauna. Geriausia, kai tai yra kalytė, kuria jau buvo pirmoji ruja, tuomet tikrai žinosite, kad veterinarai nepridarys žalos, ir kalytė jau yra susiformavusi. Taip pat labai svarbu, kad ji nebūtų sterilizuojama pačios rujos metu, nes tuomet gali būti tikrai daug šalutinių poveikių. Koks tas galimas šalutinis poveikis? Dažniausiai pasitaikantis yra šlapimo laikymo sutrikimai. Jeigu kalytė nebegali laikyti šlapimo, tai reiškia, kad teks gerti hormoninius preparatus kiekvieną mėnesį, o tai iš dalies gali koreguoti ir kitas jos savybes: alkį, judrumą, kartais net charakterį.

– Kaip pasikeis kalytė. Didžiausia tikimybė, kad apskritai iškastruota kalytė išvis nepasikeis, jūs to nepastebėsite. Labai retais atvejais pasikeitimas yra toks, kad kalytė gauna minėtuosius šalutinius poveikius. Reti, bet irgi ne nuolatiniai pasikeitimai: tai charakterio pasikeitimai. Jeigu kalytė buvo labai arši, linkusi dominuoti, iš visų jėgų ginti savo teritoriją, gali būti, kad pasikeis būtent šios savybės, ir ji tiesiog taps ramesnė.

– Prieš sterilizuojant. Svarbu paminėti ir tai, kad prieš sterilizuojant kalytę, reikia, kad ji nesirgtų jokiomis ligomis. Vadinasi, ji turi būti paskiepyta ir neturėti kirmėlių.

– Po sterilizacijos reikės šiek tiek priežiūros. Pirmiausia, parsivešite ją apsvaigusią. Taip apt,ją parsivežę turėsite dėti specialų dėklai ant galvos. Ir galiausiai, saugosite ją nuo drėgmės, šalčio, per didelio fizinio aktyvumo, kol sugis žaizdos. Tai, galima sakyti, standartinė priežiūra, kurią galima ir reikia suteikti šuniukui po operacijos.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *