Gyvenimas keliaujant aplink pasaulį

Jeigu esi mobilus vertimo biuras, jeigu sugebi dirbti ne tik sėdėdamas kontoros kėdėje, bet ir miške ant kelmo, tuomet suprasi, kad kelionė aplink pasaulį gali būti tavo sėkmės raktas.

Keliavimas dviese

Patogiausia aplink pasaulį keliauti dviese – vaikinui ir merginai arba vyrui ir žmonai. Tokie keliautojai gali vienas kitu pasikliauti kelionės metu, jeigu kas suserga, paslaugyti vienas kitą, ar šiaip padėti. Vienam keliauti visada yra pagarbos vertas nuotykis, bet juk keliaujame ne dėl kitų, o dėl savęs. Todėl smagu, kai galima leisti sau iškeliauti į gražias vietas ne vienam, o su antra puse. O taip pat ir žinoti, kad galėsite vienas kitą aprūpinti, ir patys save apsirūpinti.

Vienas iš variantų, kaip daro keliaujantys žmonės, tai laikini darbai tam tikrose skirtingose vietose. Tarkime, keliaujant per pasaulį galima įsidarbinti įvairiose fermose. Ten visada reikia žmonių, kurie trumpai padirbtų už maistą, nakvynę ir nedidelius kišenpinigius. Taip pat yra ir specialių, būtent keliautojams pritaikytų fermų. Tokiose dirbti yra turbūt lengviausia. Tačiau dar geriau visada yra dirbti taip, kaip iš tiesų reikia – atsakingai, gražiai ir toje šalyje, kokioje norite, atliekant darbą, kurį geriausiai mokate. Jeigu prieš tai jūsų darbovietė buvo vertimų biuras, tai dabar turėtų būti darbas per atstumą verčiant. Jeigu mokate programuoti – tokį darbą irgi galite daryti per atstumą. Kaip ir dizainą, kurti animacijas ir pan. Svarbiausia turbūt yra tiesiog turėti internetą visada ir normalią pastogę.

Darbas per atstumą

Šį kartą viena per pasaulį keliaujanti vertėja nori pasidalinti savo patirtimi. Anot jos, sunkiausia yra keliauti po skurstančias Rytų ar Afrikos šalis, kur būna rašoma, jog viešbučiuose yra kondicionierius ir internetas. Nelaimei, kondicionieriaus beveik niekada ten nebūna, o internetą galima rasti kokiame nors viename virusais apkrėstame kompiuteryje, arba tik pas viešbučio savininką kambaryje. Taigi, dirbti patogiai su savo kompiuteriu darosi labai sunku. Dėl to pora kelionę jau net ėmė planuoti taip, kad didžiąją dalį darbų stengsis atlikti tada, kai bus labiau civilizuotose šalyse su užtikrintu internetu, o keliaudami po Indiją ir panašias vietas stengsis neteikti programavimo ar vertimo paslaugų, nes tektų labai stengtis, kad pavyktų gauti internetą. Be to, reikia daryti ir tam tikras pertraukas nuo darbo, kad būtų galima ir kažkiek pasimėgauti tiesiog pačia kelione, kažką daugiau pamatyti.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *