Minkštų baldų įsigijimas – nemaža investicija, o svarbiausias dalykas yra pasirinkti taip, kad galėtumėte mėgautis savo naująja sofa ilgą laiką.
Neverta daryti skuboto pasirinkimo ir vėliau gailėtis dėl vieno ar kito neapgalvoto aspekto. Geras pardavėjas visada privalo nuo-iki papasakoti apie kiekvienos prekės privalumus ir minusus, bei į ką Jums būtiniausia atkreipti dėmesį prieš užsisakant, tačiau mes savo ruožtu Jums dar prieš apsilankant kažkuriame Lietuvos baldų salone, pateiksime savo svarbiausias įžvalgas padėsiančias sutaupyti laiko, pinigų ir svarbiausia – pasirinkti geriausius minkštus baldus.
1. Svarbiausias dalykas į kurį privalote atkreipti dėmesį – tai kokybė ir patogumas. Nors abu šie faktoriai yra susiję, tačiau jie ne visuomet „būna drauge“. Kokybiška sofa, nebūtinai gali pasirodyti Jums patogi ir priešingai – patogus iš pirmo žvilgsio baldas gali būti pagamintas iš nelabai aukštos kokybės medžiagų.
Ant sofos namie praleidžiama bene daugiausia laiko, todėl baldo patvarumas-kokybė ir jo patogumas turėtų būti Jūsų prioritetai Nr.1.
Svarbu suprasti, kad ir baldo išvazda toli gražu ne visada nupasakoja apie jo patogumą, todėl perkant sofą ją verta išbandyti gyvai, kaip kad Jūs bandytumėte automobilį prieš jį perkant.
Salone, ant patikusios sofos įsitaisykite kuo patogiausiai, išbandykite kelias natūralias pozicijas, bandykite sėdėti taip kaip Jūs darote tai namie: ne tik sėdint taisyklingai, bet ir pusiau gulom, atsipalaidavus, surietus kojas.
Neskubėkite. Pasėdėkite bent jau kelias ar net keliolika minučių, kad supratumėte ar baldas tikrai patogus būtent Jums.
Gerai įvertinkite sėdimos dalies gylį ir aukštį nuo žemės. Aukštiems žmonėms patartina rinktis baldus su gilesne sėdima dalim, ir atvirkščiai: žemesnio ūgio žmonės patogiausiai jausis ant santykinai negilaus baldo.
Svarbus ne tik sėdėjimo, bet ir atsikėlimo nuo sofos faktorius.
Čia galioja labai paprasta taisyklė: jeigu atsistoti nuo sofos Jums sekasi sunkiau nei tai turėtų būti, reiškias reikia rinktis aukštesnį arba mažiau gilų minkštą baldą.
2. Pagalvokite ir apie atraminę sofos dalį – nugarą. Jums labiau priimtina aukšta ar žemesnė atraminė dalis? Jums patinka nepritvirtintos, atskiros nugarinės pagalvės ar stacionari, fiksuota nugarinė dalis? Nepagalvojus apie tokius iš pirmo žvilgsnio paprastus dalykus, galima padaryti ne patį geriausią pasirinkimą, todėl išbandykite visus siūlomus patinkančius variantus, taip pat nepamirškite ir baldų su atlenkiamomis, reguliuojamomis nugaromis.
Prisiminkite, kad sofų sėdimų dalių užpildams yra naudojamos skirtingos medžiagos, dėl kurių baldas gali Jums atrodyti labiau ar mažiau patogus. Taip pat itin svarbi ne tik užpildų rūšis, bet ir kokybė.
Komforto samprata, skirtingų žmonių nuomone, gali labai skirtis: vieniems patinka ypatingai minkštos sofos į kurias savotiškai įkrenti, kiti žmonės priešingai mėgsta „kietesnę“ sėdimą dalį ir atramines pagalves.
Būtent sofų užpildai didžiausia dalimi ir yra atsakingi už Jūsų asmeninį patogumą, todėl rekomenduojame išbandyti sofas su skirtingais plunksnų, putų poliuretano, paralono ir kitais siūlomais deriniais.
3. Apmušalai
Pagalvokite apie įvairius siūlomus apmušalų variantus. Net ir to paties baldo išvaizda gali smarkiai skirtis pasirinkus pavyzdžiui natūralią odą arba gobeleną. Nuo pasirenkamų apmušalų skirsis netgi ir baldo minkštumas.
Rinkoje yra siūlomas ypatingai didelis audinių pasirinkimas, o jų tekstūros, spalvos ir raštai gali itin stipriai įtakoti visą baldo dizainą. Šioje vietoje labai svarbus ir emocinis faktorius. Minkštesnis, jaukesnis audinys gali kaskart nuteikti Jus didesniam atsipalaidavimui, geresniam poilsiui.