Staliniai šviestuvai – kaip pasirinkti?

Staliniai šviestuvai – tai ne tik daili detalė, galinti papuošti vaikų, darbo kambarį ar jūsų biurą. Jie padeda lavinti jūsų regą, negadinti akių skaitant ar dirbant nepakankamai apšviestose patalpose ir gali būti nesunkiai perkeliami iš vieno kambario į kitą, todėl yra itin universalūs. Tokie šviestuvai be galo patogūs kambariuose, kuriuose pagrindinės apšvietimo sistemos skirtos jaukumui kurti. Tai reiškia, kad jos pasižymi ne itin ryškia, tačiau maloniai šviesa, skirta atsipalaidavimui, o ne darbui. Ir nors daugeliui atrodo, kad staliniai šviestuvai bei jų pasirinkimas nereikalauja didelių pastangų – taip nėra. Į ką atkreipti dėmesį perkant stalinį šviestuvą?

Interjeras

Bet kokie staliniai šviestuvai turi derėti prie interjero. Jei jūsų rašomasis stalas ir kėdė – baltos spalvos, nereikėtų eksperimentuoti ir rinktis tamsų, klasikinį, juodos spalvos stalinį šviestuvą. Svarbu ne tik spalvų bei atspalvių dermė – tokio tipo apšvietimas gali suteikti estetiškumo, atrodyti itin moderniai. Tereikia skirti šiek tiek laiko paieškai ir pasirinkti kiek įdomesnį, netikėtesnį variantą. Dažnai staliniai šviestuvai būna perkeliami iš vienos vietos į kitą – ypač, jei namuose yra ne viena zona, kuriai puikiai pritinka toks apšvietimas. Tokiais atvejais verčiau pirkti nesudėtingų konstrukcijų ir formų, neutralių spalvų šviestuvus, kurie tiks prie bet kurio kambario dizaino.

Funkcionalumas

Nors staliniai šviestuvai yra nedideli ir paprastai turi vieną paskirtį – nukreipti akcentinę šviesą į darbo vietą – kiekvieno jų funkcionalumas turi būti pritaikytas pagal poreikius. Jei toks apšvietimas perkamas darbo kambariui, kuriame būnate nuolat – orientuokitės į kokybišką apšvietimo sistemą, ilgai veikiančias lempas ir kitus panašius parametrus. Tokie staliniai šviestuvai turėtų būti prijungiami kištukiniais lizdais, kad galėtų be jokių trikdžių veikti nuolat. Jei staliniais šviestuvais naudojatės ne kasdien, o tik prireikus – galite įsigyti USB jungtimi pakraunamus šviestuvus. Jie padės taupyti elektros energiją, bus patogūs ir itin kompaktiški – tokius šviestuvus galėsite laikyti nebūtinai ant rašomojo stalo, o stalčiuje ar spintoje, ir naudoti tik esant poreikiui.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *