Ar šilumos siurbliai oras vanduo yra tinkamas pasirinkimas, jei namuose yra įrengti saulės kolektoriai?

Oro šilumos siurbliai tinka ne tik namams su saulės kolektoriais. Jie netgi rekomenduojami. Saulės elektrinių gaminama šiluma efektyviai įsisavinama šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

Net saulėtuose pietuose saulės sistema žiemos mėnesiais negali pati tiekti tiek šilumos, kad patenkintų visą poreikį. Tokiais atvejais integruoti šilumos siurbliai oras vanduo gali būti naudojami lauke esant žemai temperatūrai žiemą.

Kaip veikia šios dvi sujungtos sistemos, kai saulės užtenka arba jos trūksta?

Naudojant kombinuotą sistemą, saulės sistemos pagamintas šiltas vanduo praleidžiamas per šilumokaitį priešais šilumos siurblį. Šilumos siurblys absorbuoja šilumą iš saulės kolektorių ir tiekia papildomą maždaug 60 laipsnių Celsijaus temperatūrą į buferinę talpyklą.

Jei saulės šviesos pakanka ir saulės sistemos energijos pakanka visiems poreikiams patenkinti, į šį procesą elektros energija iš tinklo nepridedama. Tačiau jei saulės šilumos yra mažai arba jos visai nėra, tuomet šilumai gaminti naudojama tik elektros energija iš išorinio šaltinio, naudojant orą kaip energijos šaltinį (vadinamoji COP vertė). Tai reiškia, kad elektros energijos sąnaudos šildymui patiriamos tik tada, kai saulės energijos nepakanka šildymo poreikiams patenkinti.

Apibendrinant, šilumos siurbliai oras vanduo efektyviai veikia sistemoje su saulės kolektoriais ir daugiafunkciniais rezervuarais. Veikimas paprastas: naktį arba lietingomis dienomis šilumos siurbliai oras vanduo užtikrina šildymą ir karštą vandenį. Saulėtomis dienomis vien saulės šilumos įranga gamina karštą vandenį ir prisideda prie šildymo (priklausomai nuo sezono).

Keletą svarbiausių dalykų, kuriuos reikia prisiminti naudojant šilumos siurblį oras vanduo su saulės šilumine energija

Kai įrengiami saulės kolektoriai, sumažinkite jų dydį ir sumontuokite didelį rezervuarą tiek šildymui, tiek karšto vandens gamybai. Šiame rezervuare taip pat gali būti buferinė zona saulės energijos pertekliui kaupti.

Jo šiluminė galia pritaikoma prie namo poreikių, tačiau ji turi būti galingesnė nei įprasto katilo. Šilumos siurblys bus naudojamas kaip parama saulėtomis vasaros dienomis.

Mažiausia talpyklos temperatūra turėtų būti 50 °C, kad ją būtų galima naudoti sanitariniam vandeniui.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *