Geri, bet ne patys brangiausi elektromobiliai

Elektromobiliai, pasižymintys dideliu nuvažiuojamų kilometrų skaičiumi vienu įkrovimu yra gana brangūs. Naujausio elektrinio BMW iX kaina prasideda nuo 82 000 eurų, versija „xDrive50“ įveikia daugiau nei 600 km. Šis automobilis įspūdingas ne tik dėl nuvažiuojamo atstumo, tačiau ir dėl šiuolaikiškiausių technologijų, kurias galima rasti jo salone.

Nuvažiuojamas atstumas – ne vienintelis kriterijus elektromobiliams

Jeigu elektromobiliai eksploatuojami Lietuvos keliuose, didžiausias ir gana populiarus atstumas tikriausiai būtų Vilnius-Klaipėda. Jis tęsiasi 306 kilometrus. Kiti keliai mūsų šalyje nėra tokie tolimi, todėl renkantis elektromobilį, su kuriuo norima važinėti Lietuvoje, galbūt nereikėtų pagrindiniu akcentu laikyti jo nuvažiuojamų kilometrų skaičių. Nuvažiuoti į darbą, sodo namelį ar pas tėvus, į kitą miestą tikrai nereikia elektromobilio, įveikiančio 600 km, užtenka ir nuvažiuojančio 200-300 km atstumą. Tarp tokių elektra varomų transporto priemonių būtų „Mini Cooper CE“.

Pigesni elektromobiliai taip pat yra geri

„Mini Cooper CE“ kaina yra apie 34 000 eurų. Pirkėjas dar galėtų gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros paramą, kuri siekia 5000 eurų, ir taip sumažinti išlaidas šiam automobiliui. „Cooper CE“ deklaruojamas nuvažiuojamas atstumas – 231 km, jo galia 135 kW arba 184 AG. Jeigu kaina dar atrodo per didelė, galima įsigyti naudotus elektromobilius. Kartais jie parduodami beveik nauji, nuvažiavę vos kelias dešimtis kilometrų, tačiau jų kaina jau gerokai mažesnė. Pasidomėti naudotais elektra varomais automobiliais galima krasta-auto.lt internetinėje svetainėje. Beje, Lietuvoje 2021 metais buvo atliktas tyrimas, kokie elektromobiliai yra geriausi kainos ir kokybės atžvilgiu. Buvo išrinkta 10 elektra varomų transporto priemonių. Šio tyrimo metu „Cooper CE“ pateko į garbingą 4 vietą.

BMW prekės ženklas taip pat gamina puikios kokybės elektromobilius. Vieną iš jų jau paminėjome, tačiau galima surasti ir pigesnių, tačiau ne prastesnių variantų – tai BMW iX3, įveikiantis 461 km pilnu įkrovimu. Jis pasižymi moderniomis technologijomis, pavyzdžiui, balsu valdoma išmaniąja vairuotojo asistento programa. „iX3“ elektromobiliai 100 km įsibėgėja per 6,8 s. Jeigu norite daugiau sužinoti apie naujus BMW elektra varomus automobilius, apsilankykite „Krasta-Auto“ salonuose.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *