Aviečių skynimas

Ne vienam lietuviui vasarą Škotijos, Olandijos ar Norvegijos siltnamiai tampa darboviete. Įvairiuose užsienio ūkiuose jaunimas dirba sezoninius darbus ir per vasarą užsidirba nemažą sumą pinigų. Kalbamės su Agne, kuri vieną vasarą Škotijoje skynė avietes.

Kaip išvykai į Škotiją?

Pasiūlė draugė, kuri anksčiau pati buvo važiavusi. Taip juokingai gavosi, nes ji jau sausį ar vasarį kvietė registruotis. Suagitavo ne tik mane, bet ir klasiokę, kuri dar pasiėmė daug pažįstamų. Taip mūsų visai nemaža kompanija susidarė iš mažo miestelio. Bet blogai buvo tai, kad ta mano draugė paskui pati nevažiavo į Škotiją. Kodėl? Manau, dėl to, kad susirado vaikiną, kurį tikrai stipriai pamilo. Pasijaučiau šiek tiek išduota, kita vertus, supratau, kad leistis į nuotykį vis tiek verta.

Koks buvo pirmasis įspūdis?

Tai buvo pirmas kartas, kai išvis keliavau į užsienį, tad labai daug įspūdžių daro viskas: oro uostas, skrydis, žmonės, kalbantys kalba, kurios net nepavadinčiau anglų, architektūra. O kalbant apie konkrečiai fermą, tai irgi įdomiai atrodė. Jau kol važiavome į ją, mačiau, kad baltuoja daug kur laukuose siltnamiai, bet neįsivaizdavau, kad čia jau tikrai bus tai, kur ir aš vėliau dirbsiu. Iš pradžių man tai net nebuvo panašu į šiltnamius – atrodė, kad kažkokie balti šiaip dalykai. O pačioje fermoje nustebino ta galybė šiltnamių. Siltnamiai buvo išsidėstę milžiniškuose plotuose, ir jie tokie ilgi. Anglai juos vadina tuneliais.

Ar sunkiai dirbdavote?

Tada, kai būdavo uogų, tai dirbome tikrai labai daug. Aviečių skynimas nėra sunkiausias darbas, nes nereikia eiti pasilenkus, kaip kad skinant braškes. Bet vidurdienį šiltnamiuose būna labai karšta, kartais ir drėgna, tada būna sunkiau. Ir aišku, kai per patį derliaus piką dirbi po 17 valandų, ir be išeiginių, tada bet koks darbas pasidaro sunkus. Bet vėliau, kai viską nuskynėme ir net pradėjome eiti finansiškai į minusą, buvo gaila, kad to darbo nėra.

Ar dar gali žiūrėti į avietes?

Taip, galiu. Jos ten būdavo didelės ir skanios, tik dažnai nupurkštos kažkuo, tai ne tiek ir daug jų galėdavau valgyti.

Kiek užsidirbai?

Sakykime, apie 3 tūkst. Eurų parsivežiau, o užsidirbau daugiau, bet kažkiek ir vietoje praleidau.

Ar dar planuoji kada važiuoti?

Nežinau, daug kas sako, kad kitais metais bus griežtesnės atrankos, ir gali visų nepriimti, bet šiaip norėčiau.

Ačiū už pokalbį!

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *