Interneto svetainių kūrimas

Šiandieną nedidelė dalis gyventojų nežino apie internetą. Kas dieną čia ieško informacijos labai daug lankytojų. Nepateikę informacijos apie savo vykdomą veiklą galite labai daug prarasti. Šiandieną tai pagrindinis informacijos šaltinis. Labai svarbus interneto svetainių kūrimas, tai gali nulemti labai daug. Nuo to gali priklausyti jūsų verslo sėkmė ir pelnas, todėl šiam procesui reikia skirti labai daug dėmesio ir pasirinkti tinkamą specialistą.

Svarbi yra loginė svetainės struktūra, kuri aprašo įvairių svetainės puslapių paskirtį ir tarpusavio ryšius. Ją apsprendžia, pirmiausia, tai, kaip svetainėje organizuota informacija, tai yra kiekvienai kuriamai svetainei reikia sugalvoti atskirą struktūrą. Egzistuoja bendri principai, kurių reikėtų prisilaikyti. Svetainės struktūra gali būti tokia:

· Pagrindinis puslapis.

· Naujienos.

· Naujienų archyvas.

· Pirmas skyrius.

· Pirmas puslapis.

· Antras puslapis.

· Antras skyrius.

· Pirmas puslapis.

· Antras puslapis.

· Duomenys apie kūrėjus.

· Kontaktinė informacija.

· Svetainės žemėlapis.

Pagrindinis arba pradinis puslapis, kaip taisyklė užduodamas pagal nutylėjimą, t.y. lankytojas, surinkęs svetainės adresą, patenka būtent į jį. Jame nurodytas trumpas svetainės pavadinimas, trumpa informacija apie svetainę, naujienos (nebūtina) ir yra hipernuorodų į kitus svetainės puslapius rinkinys (taip vadinama navigacinė liniuotė). Kartais pagrindiniame puslapyje talpinama informacija apie svetainės kūrėjus ir jų autorines teises, o taip pat autorių, kitų asmenų ar organizacijų, minimų svetainėje, kontaktinė informacija. Svetainės naujienas reikėtų talpinti pagrindiniame puslapyje, kadangi tai yra svarbu. Duomenys apie kūrėjus gali būti patalpinti tiek atskirame puslapyje, tiek pagrindiniame. Jei kūrėjų nedaug (ar tik vienas), geriau šią informaciją talpinti pagrindiniame puslapyje. Šiuo atveju ji talpinama puslapio apačioje, šalia autorinių teisių apsaugos informacijos. Jei kūrėjų daug ar duomenys apie juos pakankamai išsamūs, geriau tai patalpinti atskirame puslapyje.

Svetainės žemėlapis – tai puslapis, kuriame yra nuorodų į visus svetainės puslapius seka, sudaryta pagal svetainės loginę struktūrą, reikalingas tam, kad vartotojas, tiksliai žinodamas ko ieško, galėtų iš karto pasiekti būtiną informaciją. Žemėlapis paprastai būna visose didelėse ar sudėtingose svetainėse, paprastai jis būtų nereikalingas. Informacija internete turi būti pateikta aiškiai ir paprastai. Lankytojams neturi būti labai sudėtinga rasti tai, ko ieško. Internetinių svetainių kūrimas sudėtingas darbas, tik atlikus jį profesionaliai galite tikėtis geriausių rezultatų ir maksimalios naudos. Kūrėjai turėtų atsižvelgti į bendrus principus, kad svetainė būtų lankoma ir mėgstama.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *