Kaip plaukti su baidare

Plaukimas baidare nėra toks sudėtingas, kai žinai pagrindines taisykles. O baidarių nuoma Žemaitijoje vasarą gali būti nuostabia ir įsimintina pramoga. Baidarėmis plaukti verta, nes tuomet atitrūksti nuo kompiuterio ir įprastos aplinkos. Tiesa sakant, atitrūksti išvis nuo savo šeimos. Tik nedidelėse atkarpose tenka plaukti miestuose ir gyvenvietėse, dažniausiai plaukimas vyksta upe, kuri teka miškais, laukais, giriomis, pievomis. Taigi, visą dieną plauki tokiu keliu, tokia trasa, kuria nesitikėjai plaukti, matai aplinką, kuri nėra įprasta. Kaip plaukti baidare?

Tinkamai atsisėsti, susidėti daiktus

Jeigu baidarių nuoma Žemaitijoje jau užsakyta, galima pagalvoti, kaip išmokti plaukti. Baimintis, kad kas nors bus negerai, nėra ko. Tikrai paprasta viską išmokti, verta į baidarę sėsti kartu su patyrusiu bičiuliu ar drauge, tačiau galima tą daryti ir su mažiau patyrusiu kolega. Pirmiausia patogiai atsisėdus ant tam skirtos vietos, pasižiūrėti, kad aplinka būtų pažįstama, apsidairyti baidarėje. Geriau, kad sunkesnis žmogus sėstų į baidarės galą, bet tai nėra būtina. Taip pat geriau vienos baidarės neužkrauti sunkiausiu svoriu. Jeigu yra keli sunkūs žmonės, tegul jie sėda su lengvesniais, nes kiekvienas kilogramas apsunkina plaukimą. Daiktus galima susidėti į specialias vietas baidarėse, tačiau reikia būti pasiruošusiems netikėtumams, daiktai turėtų būti apsaugoti nuo vandens, būti specialiuose įdėkluose.

Irkluoti ramiai, mažesniais mostais

Klaida, kurią daro pradedantieji (dažnai) – tai per didelis judėjimas plaukiant. Norima plaukti kaip su kateriu ir pradžioje irkluojama iš visų jėgų. To daryti tikrai nepatariama, nes kelionė ilga, jeigu jos pradžioje prarasite jėgas, vėliau ji taps kančia, o ne malonumu. Kitas pasiūlymas: irkluoti švelniai irklais kabinant paviršių, jų per daug nekilnojant į viršų ir su jais nenardant po ežero ar upės gelmes. Irkluojant taip ramiai, baidarė ir savaime įgaus pagreitį, o jūs švelniai su ja judėdami išnaudosite mažiau jėgų ir galėsite plaukti visą maršrutą su pasitenkinimu. Posūkiai taip pat neturėtų kelti streso, jiems reikėtų ruoštis iš anksto ir visuomet posūkio metu geriau plaukti ties ta puse, į kurią bus sukama.

Šakos ir akmenys

Didžiausias iššūkis plaukiant baidarėmis – kliūtys. Kai jų per daug, plaukti nesmagu. O kai per mažai – nuobodu. Tad tai priklausys nuo pasirinkto maršruto. Kai kurias šakas ir akmenis galėsite įsibėgėję perplaukti, dėl kitų teks išlipti ir baidarę persinešti. Sustojimai prieplaukose leis ramiai atgauti kvapą ir gal net kažko užvalgyti, šiek tiek pailsėti.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *