Kaip statyti namą, kad nereikėtų taisyti

Visi namai anksčiau ar vėliau suskaičiuoja savo dienas, tačiau mums, statantiems savo gyvenamuosius būstus, kol kas aktualu iškart pastatyti tokį namą, kurio, dar nepradėjus eksploatuoti, nereikėtų taisyti vėl. Kadangi namo pridavimas yra būtinas, norisi, kad jo termovizija būtų sėkminga, kad visi parodymai leistų pasitikėti tokiu namu ir jame gyventi ramiai, šiltai. Tad kaip statyti namą, kad jis iškart būtų apšiltintas, sandarus, kad termovizija būtų gera, o namo pridavimas – lengvas?

Žinoti bendrą vaizdą

Visų pirma, prieš statant namą, vertėtų turėti bent vieną žmogų, kuris turėtų suvokimą apie bendrą namo pastatymą bei kiekvieną darbų etapą fiksuotų, prižiūrėtų, kas kur kada daroma. Tas pats žmogus galėtų išmanyti ir namo sandarumo, energinio efektyvumo klausimus.

Detalių svarba

Visų pirma turi būti gerai apšiltintas pamatas, nes nuo pamato ir prasideda visas šaltumas, nes nuo žemės ateina šaltis. Jeigu pamatas apšiltintas, tuomet ir rūsys turi būti šiltas. Nuo rūsio labai gerai prasiskverbia šaltis, dėl to rūsio reikia šilto. Per šildomas grindis šaltis ne taip prasiskverbtų, tačiau jeigu ne šildomos, tai kad ir ką darysite, visada jausis šaltis. Tad pirmiausia reikia šildomo rūsio.

Ko gero, turėtų būti net ir iš lauko įėjimai (pvz., mažų patalpų – foje, veranda). Turi būti tam tikros mansardos, verandos, koridoriai. Taip suprojektuotas namas. Jeigu iškart įeinate kone į svetainę, namas labai greitai atšąla.

Taip pat namo šiluma labai priklauso ir nuo drėgmės. Tarkime, jeigu rūsyje yra drėgmės, tada ir name bus vėsiau. Drėgmę išbaidyti galima sausinant orą, vėdinant, užtikrinant gerą ventiliaciją. Drėgmė atsiranda dažnai dėl įprastų fizikinių reiškinių. Kondensuojasi ji nuo lauko oro kaitos.

Taip pat vertėtų iškart labai gerai aplink langus apšildyti langus. Jeigu per sienas tiesiogiai eina šiluma, tada dar nieko tokio. Tačiau aplink langus šiluminė varža visada labai sumažėja. Todėl reikia šiltint reikia ne tik visai šalia langelio, bet ir didesnį gabalą aplink langą sienos gerai apšiltinti vata, putplasčiu.

Šiais laikais yra labai modernios oro vėdinimo sistemos, kurios ventiliacijos būdu ištraukdamos orą, jos grąžina į šviežiai ateinantį orą šilumą. Tai irgi gali labai pagerinti namų šilumą. Taip pat svarbu tinkamai šiltinti stogą, sienas, atkreipti dėmesį į kampus. Visgi, dažniausiai namo kampai būna šalčiausia vieta, nes ten visada ateina mažiau šilto oro.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Jeigu namuose planuojama įsirengti židinį, tai tokiu atveju reikėtų atkreipti dėmesį, jog namuose yra svarbu
    kokybiški kaminai. Nuo to priklauso namo saugumas bei šildymo efektyvumas.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *