Šiltnamis – ir rekreacijos zona

Vaikystėje šiltnamis daug kam asocijuodavosi su dideliu ir sunkiu darbu. Riekia jį lieti, ravėti, prižiūrėti nuo vabalų. Tačiau dabar šiltnamiai yra labai populiarūs miestuose ir juose padirbėti ateinama taip kaip pailsėti – su gera nuotaika, laukiant, kada galėsi pradėti. Kaip padaryti, kad šiltnamis būtų ne tik vieta daržovėms augti, bet ir rekreacijos zona?

Formuokite stilingą šiltnamį, auginkite gėles

Ar kada pagalvojote, kad šiltnamiai gali būti ne tik vieta, kur auginate kažkokius maistinius ar ne maistinius dalykus, bet ir jūsų individualumo, stiliaus išraiška? Rinkitės mažiuką jaukų šiltnamį arba didelį erdvų, kuriame ne tik auginsite daugiau augalų, daržovių, bet ir bus vietos komponuoti erdvei. Jūs nebūtinai turite laikytis tradicinių lysvių principo, juk čia ne pramonė. Jeigu norite turėti tokį šiltnamį, kuris drauge būtų ir rekreacinė erdvė, formuokite jį ne siekdami kuo daugiau daržovių į žemę prikišti, o sukurti stilingą patalpą, tarsi tai būtų kambarys. Pavyzdžiui, gali augti daržovės tik pasieniais, o centre būti erdvė Jums. Idėjų, kaip gali atrodyti stilingi šiltnamiai, galima ieškoti tokiuose tinkluose kaip Pinterest. Taip pat auginkite ir gėles. Jos neskirtos maistui, tačiau savo grožiu džiugins visą vasarą.

Pastatykite stilingus baldus

Kai jau būsite sukūrę paties augalų išplanavimą, pastatykite stilingus ir labai patogius baldus. Nebijokite „kadišsipurvins“, nes ten nedėsite ant jų kauptukų ir vazonų. Kažkur atskirai pastatykite darbinę spintelę ir staliuką, o centre ar kitoje pasirinktoje vietoje galite formuoti tik rekreacinę zoną, skirtą poilsiui. Nebijokite ten nešti netgi gražių baldų. Tiesa, su minkštais baldais gal reikėtų nepersistengti, nes visgi šiltnamyje dažnai kondensuosis drėgmė, o tai minkštosioms baldų dalims pakenktų.

Instaliuokite muziką

Kas labiau, jeigu ne muzika, padeda atsipalaiduoti ir lengvai suformuoti atmosferą bet kurioje erdvėje? Instaliuokite šiltnamyje kolonėlę arba kelias, kad turėtumėte erdvinę garso sistemą. Tačiau rinkitės atsparesnes drėgmei, nes, kaip minėjome, ten tikrai ji kondensuosis ir rinksis. Kartais dirbant galėsite klausyti muzikos, o kartais gal tiesiog norėsite klausyti paukščių čiulbėjimo.

Kartais pramogaukite, valgykite šiltnamyje

Bus dienų, kai norėsis paiškylauti su draugais, vasara juk tokia. Surenkite iškylą ir smagią vakarienę savo šiltnamyje. Juk turite ir gražų šiltnamį, ir baldus jame. Galite tai pavadinti tiesiog šiltnamio švente. Galima netgi daryti salotų vakarėlį – ką tik nuraškytos. Juk šiltnamyje tikrai augs tokių daržovių, kurias būtų iškart galima valgyti.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *