Maudytis kubile – sveika

Neseniai Lietuvoje išpopuliarėjo maloni paslauga – kubilų nuoma. Ji patraukli kaip pramoga kompanijoje, ypač šaltuoju sezonu, kai norisi pasišildyti šiltoje vonioje. Kubilai atvežami pas žmones į kiemus, paliekami dienai ar kelioms, priklausomai nuo poreikių. Vėliau atvažiuojami ir paimami. Tokia kubilų nuoma populiari šventėms, savaitgaliams. Tai paprasta ir maloni pramoga. Žmonėms ji patinka. Bet kodėl? Todėl, kad iš tiesų tai yra ir sveika, tai padeda saugoti sveikatą, tai padeda atsipalaiduoti natūraliu ir sveiku būdu.

Apie hidroterapiją

Pasirodo, medicinoje ir natūralioje medicinoje yra netgi terminas „hidroterapija“, apibūdinantis būtent tokį gydymą vandeniu. Tokios procedūros, kada leidžiama sau ilgiau pasimaudyti vandenyje, padeda stiprinti imunitetą, kraujotaką (jeigu vanduo yra tinkamos temperatūros), ir žinoma, sukelia psichologinį atsipalaidavimą. Vandenį reikėtų rinktis šiltą (nuo 36 iki 38 laipsnių temperatūros), o karštame maudytis galima tik tiems, kas turi tikrai sveiką širdį ir kraujotaką(nuo 39 iki 50 laipsnių). Tokios procedūros puikiai atpalaiduos ir netgi padės lengviau užmigti naktį, kenčiantiems nuo nemigos, miego sutrikimų. Tikriausiai mąstote, kiek laiko galima mirkti kubile. Iš tiesų, mūsų kūnas puikiai pats praneša, kas mums sveika, o kas ne. Kai jau matome, kad susiraukšlėjo pirštai – metas lipti lauk. Tai paprastai nutinka per 15 – 30 minučių buvimo šiltame kubile.

Reikalavimai

Prieš lipant į kubilą reikėtų tiesiog pasilaikyti įprastos kūno higienos, ypatingai, kai į kubilą lipa ir daugiau žmonių. Taip pat, kaip lipant į baseiną. Tik žinokite, kad dabar tai mažesnis baseinas ir jame bus žinoma mažiau žmonių. Tad kubilas turėtų priglausti jus ir visą kompaniją. Taigi, jeigu kažkas nesilaiko higienos reikalavimų, lipa į kubilą prieš tai nenusiprausęs, visiems tenka mirkti toje nedidelėje baloje… Tada kažin ar tikrai bus taip sveika. Kad būtų sveika, turi būti higieniška.

Kvapai ir žolelės

Jeigu labai norite, galite pasidaryti kvapų terapiją. Jums reikės kubile tarsi išvirti savotišką arbatą. Reikės į jį priberti kvapiųjų žolelių, druskų, ir visa tai leis dar geriau atsipalaiduoti. Būtinai pasidarykite bent kartą tokį bandymą su kvapais. Tačiau nemeskite dalykų, kurie nudažytų kubile vandenį, nes tai pakenks ir pačiam kubilui. Pavyzdžiui, jeigu vietoje kvapiųjų žolelių tiesiog sumesite juodą arba raudoną arbatą, visos kubilo sienelės vėliau pasidengs apnašomis nuo tos arbatos. O jūs juk nenorite gauti tokios prastos būklės kubilą, tad ir kitiems palikite jį švarų.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *