Kodėl gera gyventi Naujamiestyje? (apklausa)

Jau ne kartą sostinėje buvo kalbėta apie tai, kad tam tikri rajonai tiesiog pakilo iš debesų. Kai kurie dalykai, kurių nebūdavo anksčiau, tapo pastebimi, prieinami ir įdomūs įvairiems. Ne paslaptis ir Naujamiesčio alėja – projektai, suteikiantys šansą gyventi naujuose nuostabiuose butuose Naujamiestyje. Žinoma, butai Naujamiestyje jau ir seniau pamažu tapdavo vis labiau reikšmingi. Tačiau būtent pastarieji nauji NT projektai liudija ypatingą susidomėjimą šia miesto dalimi. Klausiame kelių Naujamiestyje gyvenančių žmonių, kuo juos taip užkerėjo šis rajonas, kodėl jie pasirinko būtent čia gyventi, veikti.

Agnė, gyvena 10 metų

„Atsikrausčiau čia tuomet, kai dar kalbos apie Naujamiestį nebuvo tokios geros. Apskritai mažai kas apie jį kalbėdavo. Daugiau būdavo dar ir tų neigiamų nuostatų, neva, kad ten pavojinga. Tačiau kaip tik tada, kai mane sudomino butai Naujamiestyje ir aš čia įsikėliau, prasidėjo visi pokyčiai. Labai pamažu. Vienas kitas žmogus iš pradžių ėmėsi tokių iniciatyvų, pradėjo kažką daryti. Galiausiai prieš kelis metus tiesiog sprogo burbulas. Dabar čia yra ir menų vieta, ir dizaino studijų, ir modernių biurų, ir nauji butai yra statomi. Mes patys su vyru gyvename senos statybos bute, tačiau galvojame, kad ateity tai tikrai keisis, ir mes gyvensime truputį kitaip – gyvensime vėliau naujame bute. Mane labai žavi Naujamiesčio alėjos projektai, labai norėčiau ten buto, aišku, nežinau, ar liks laisvų butų ten. Kol kas neturime tam lėšų, bet jeigu tai, ką esame suplanavę, seksis gerai, tuomet greitoje ateityje galėsime ir mes rezervuoti butą“, – sako ji.

Rokas, gyvena 2 metus

Rokas čia atsikraustė tik pernai, ir sako, kad nesitikėjo tokio gero klimato, kad taip bus čia smagu. „Kai atsikrausčiau, galvojau, kad laikinai pagyvensiu. Išsiskyriau su mergina ir teko kraustytis bet kur, kur buvo laisva. Tai pasukau čia, nes man vieta pasirodė gera, šalia centro, kaina nebuvo kosminė, ir pats butas visai nieko. Taip net netyčia nutiko, labai ilgai ir neieškojau. Tik atsikraustęs pamačiau, kiek čia iš tikro visokio veiksmo šitame rajone yra. Kiek čia daug mažų parkiukų, parduotuvių, studijų. Rajonas tikrai labai skiriasi nuo kokio Antakalnio ar Žirmūnų, kur dauguma liaudies skaičiuoja garbingai jau pensijinius metus. Dabar jau greit turėsiu iš čia kraustytis, bet apskritai man pati idėja ir visas šitas veiksmas tikrai labai patinka“, – sako Rokas.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *