Miško kaina – kaip manote, ar parduoti turimą mišką esą geriau užsienio pirkėjams, ar vis dėlto reikėtų geriau ieškoti klientų Lietuvoje?

Tikrai, kad būtų galima pradėti nuo tos minties, kad niekas kitas, kaip tik miškai mūsų šalyje yra tai, kuo būtų galima didžiuotis, kuo būtų galima pasigirti – žvelgiant į Europos Sąjungą, būtų galima pastebėti, kad būtent mūsų šalyje miškų plotas, žvelgiant į procentalius duomenis, ne vien tik, kad yra didelis, tačiau be viso to ir teikiantis potencialio užsienio investuotojams. Turime omenyje tai, kad pastarieji reguliariai domisi rinkos pasiūla ir žvelgia, kur gi būtų galima investuoti turimas lėšas ir iš to uždirbti, turint omenyje ilgalaikę perspektyvą.

Būtų galima akcentuoti ir tai, kad miško kaina Lietuvoje esą toks veiksnys, su kuriuo susiduria dauguma piliečių, mat tikslingai nežino, kaip gi būtų galima, ar kaip gi reikėtų ją įvertinti. Turime omenyje tai, kad miško kaina, realiai žiūrint, tikrai, kad priklauso nuo daugybės veiksnių, o pastebint tai, kad mūsų šalyje tikrai, kad esą nemaža dalis privatizuotų, kaip ir tikriausiai nebereikia ginčytis, kad viename Lietuvos gale, jeigu būtų galima taip pasakyti, nėra lygus kitam, kalbant iš finansinio aspekto. Taigi, šiandienos turinyje norėtume trumpai ir tiksliai paaiškinti, ar geriau būtų parduoti turimus miškus užsienio vartotojams, ar geriau jų ieškoti mūsų šalyje – be viso to, paaiškinsime, nuo ko gi priklauso galutinė miško kaina.

Siekiame pastebėti tai, kad daugelis užsienio investuotojų mūsų šalį renkasi vien tik dėl to, kad esami miškai čia kainuoja kur kas pigiau, nei užsienyje, mat ne vien tik, kad pasiūla yra pastebimai didesnė, tačiau ir pagal esamą ekonomikos situaciją, įsigyti mišką mūsų šalyje yra tiesiog ženkliai patogiau, tiesa? Bet kuriuo atveju, būtų galima pastebėti, kad įkainiai, kuriuos pastarieji pateikia už miškus, vis tiek, kad esą ženkliai didesni, nei lietuvių, mat pastarieji nori ir nusiderėti, ir pamažinti kainą, kaip tik įmanoma geriau, į sąvąją pusę. Žinoma, parduoti mišką lietuviui yra ir garbės reikalas, ir paprastesnė situacija, tačiau tikriausiai, kad net nereikia sakyti, kad finansiškai naudingesnė išeitis – užsienio pirkėjai.

Baigiant darbą, norime patikslinti, kad įkainiai už mišką gali skirtis ne vien tik, kad nuo vietovės, tačiau be viso to ir nuo pačios miško koncepcijos – itin didelis skirtumas, koks esą jūsų turimo ploto tankumas, kokia yra augmenija, bei panašūs padariniai, tad siūlome viską kuo puikiausiai išanalizuoti.

Miskininkyste.lt profesionalai siūlo miškininkystės paslaugas.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *