Skirtinga mediena – skirtingiems gaminiams

Jeigu užsiimate mediniu langu gamyba, o gal ir medinių durų, turite žinoti daug dalykų. Medienos savybės, įrankių panaudojimas. Tai esminiai dalykai, be kurių jūs nepajudėsite iš vietos ir nerasite, kaip tinkamai padaryti savo darbus. Kalbamės su staliumi Petru ir prašome papasakoti apie tai, kaip vyksta mediniu langu gamyba, kaip atliekami tokie ir kitokie darbai.

Ar kiekvienas žmogus gali dirbti su mediena?

Manau, kad kiekvienas. Bet svarbiausia, kad tas žmogus žinotų, kodėl jį patraukė tokie darbai. Mediena Lietuvos teritorijose yra jau nuo senų laikų labai svarbi žaliava. Miškai čia auga taip nuostabiai, ir kiekvienas gali jais grožėtis. Tačiau tie patys dalykai ir naudojami gamybai, o ne tik būna skirti kažkokiam pasigrožėjimui. Stalius į mišką žiūri kaip į gamyklos prieangį, o ne tik kaip į atsigavimą širdžiai. Jeigu Čiurlionis būtų buvęs ne dailininkas, o stalius, tai gal ilgiau būtų gyvenęs. Nes čia reikia ne tik kūrybos ar beprotybės, bet ir racionalumo. O toliau – pasivaikščiojimai po mišką, siekiant jį pažinti, siekiant sužinoti, ko kur yra aplink.

Kas yra medienos darbų pagrindai?

Na, yra nemažai dalykų, kuriuos nori žinoti. Geriausia iš pradžių susipažinti su medienos savybėmis, su tuo, kaip mediena yra išvis apdirbama. Juk ne iš karto iš jos galima išsipjauti kokį tik nori daiktą. Pirmiausiai reikia dar ir padaryti kažkokį apdirbimą. Pavyzdžiui, labai yra geras medis ąžuolas, nes jis tvirtas. Tačiau yra ir tvirtesnių, tarkime, uosis. Eglės ir pušies mediena labiau tinka ten, kur reikia lankstumo, nes ši mediena lankstesnė. Langų ar durų gamybai, taip pat baldų, visada geriau naudoti tvirtesnį medį. Be to, jeigu domina langai ir durys, tai reikia ieškoti kuo didesnių monolitinių lentų, o ne kalti iš kelių. Ir daryti ne iš supresuotų drožlių, nes jos nebus tokios tvirtos.

Kas svarbu gaminant langus, duris?

Reikia žinoti, ko nori žmonės, kurie užsako. Reikia netgi žinoti ir tai, ko jie patys nežino. Kai pradėsite dirbti, suprasite. Bet taip tikrai dažnai būna, kad žmonės nežino, ko jie nori. Jie pradeda dirbti, ir tik paskui supranta, kad kažko kito prašė užsakovas.

Ką padovanoti žmogui, kuris nori pradėti dirbti su medžiu?

Knygą apie medžio darbus, taip pat įrankių rinkinius. Jei pirksite parduotuvėje, tiesiog paklauskite konsultanto.

Ačiū jums!

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *