Plisuotų žaliuzių montavimas ir specialistės patarimai

1 žingsnis: nuspręskite, kokio tipo plisuotų žaliuzių norite

SolemluxYra dvi pagrindinės plisuotų žaliuzių rūšys: ritininės ir kamštinės. Ruloninės plisuotos žaliuzės veikia traukiant virvelę ir sukiojant audinį į mažus ratukus, kurie važiuoja išilgai bėgio. Šių žaliuzių privalumas yra tas, kad jas galite ištraukti kaip žaliuzes su virvelėmis ir išlaikyti vietoje. Tačiau kamino plisuotos žaliuzės valdomos viena virvele arba grandinėle, kurią traukdami galite visiškai pakelti arba nuleisti žaliuzes. Jei namuose yra mažų vaikų arba naminių gyvūnų, kamino žaliuzės gali būti saugesnis variantas. Dar vienas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra žaliuzių dydis. Plisuotos žaliuzės gali būti įvairaus pločio – nuo 25 cm (9 colių) iki 300 cm (118 colių). Pasirinkite tokį plotį, kuris geriausiai tinka jūsų langams. Taip pat atsižvelkite į žaliuzių aukštį. Standartinis šių žaliuzių aukštis yra apie 300 mm, tačiau galite rinktis ir aukštesnes ar trumpesnes žaliuzes, kad atrodytų labiau individualizuotos. UAB Solemlux siūlo įvairius šildymo sprendimus.

2 žingsnis: išmatuokite savo langus

Kadangi plisuotas žaliuzes montuosite langų viduje, pirmiausia turite išmatuoti tuos langus. Norėdami tai padaryti, laikykite virvės gabalėlį lango vidinio rėmo viršuje, tada nuleiskite jį iki vidinės palangės. Pažymėkite šį ilgį ant virvelės ir ją nukirpkite. Tai bus jūsų žaliuzių plotis. Tada išmatuokite vidinio lango rėmo aukštį. Iš virvelės ilgio atimkite virvelės ilgį ir rasite vidinio lango rėmo ilgį. Tai bus jūsų plisuotų žaliuzių aukštis. Nepamirškite, kad šie matavimai yra tik bendri nurodymai. Visada pravartu išmatuoti langus, kad išmatavimai būtų tikslesni.

3 žingsnis: sumontuokite laikiklius ir bėgelius

Išmatavę langus, galite sumontuoti žaliuzių laikiklius ir bėgelius. Prieš tai įsitikinkite, kad turite reikiamą bėgių ir laikiklių ilgį. Atlikite šiuos paprastus veiksmus: – Ant vidinio lango rėmo pažymėkite laikiklių padėtį, vadovaudamiesi bėgių ilgiu. – Uždėkite kronšteinus ant vidinio lango rėmo, tada pieštuku pažymėkite varžtų skylučių padėtį ant rėmo. – Gręžtuvu padarykite bandomąsias skyles lango rėme, kur pažymėjote laikiklių padėtis. – Atsuktuvu prisukite laikiklius prie lango rėmo. – Pritvirtinkite bėgelius prie laikiklių prisukdami arba prisukdami varžtais. Plačiau: https://www.solemlux.lt/produktai/e-parduotuve/plisuotos-zaliuzes/plisuotos-zaliuzes šiame puslapyje.

4 veiksmas: sumontuokite apatinį bėgelį ir svarmenis

Kitas žingsnis – sumontuoti apatinį bėgelį ir svarmenis. Uždėkite apatinį bėgelį lango rėmo vidinėje pusėje. Įsitikinkite, kad paliekate pakankamai vietos, kad žaliuzės galėtų visiškai atsidaryti ir užsidaryti. Tada prie apatinio bėgelio pritvirtinkite svarmenis naudodami pateiktus spaustukus. Svarmenys padės žaliuzėms sklandžiau kristi ir kilti. Kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų, patikrinkite, ar sąvarža patikimai pritvirtinta prie bėgio.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *