Sodybos prie ežero statybos

Norėti sodybos prie ežero – įprasta svajonė ne vienam lietuviui, gyvenančiam upių ir ežerų krašte. Tačiau ar pagalvojote, kad statant sodybą prie ežero, reikės ne tik statybininkų, projektuotojų, bet galbūt bus reikalingos ir buhalterines apskaitos paslaugos? Tai tiesa, nes be tokių paslaugų mes neturėsime tokių, kokių norime sodybų. Tad sodybos visada gali būti statomos tik esant tiksliems skaičiavimams. Padarykime nedidelę apskaitą, ir padirbėkime kaip buhalteriai – kiek gi iš tiesų kainuoja sodybos prie ežero statybos?

Žemės plotas

Pirmiausiai, norint kažką kažkur statyti, reikia turėti žemės plotą. Jeigu rinksitės tokią vietą prie ežero ir upės, kuri bus arčiau didžiųjų miestų, tada, aišku, kainuos brangiau. Jeigu žemė bus visai prie ežero, vėlgi brangiau. Jeigu truputį toliau nuo ežero, kad ir kokia 500 metrų – jau bus pigesnė žemė. Jeigu norite ne ūkininkauti ir "nugyventi ikipaskutinės dienos" toje vietoje, tai turbūt norėsite tik poilsiui tą žemę nusipirkti. Taigi, tokiu atveju, jums tiesiog pravers turėti mažesnį žemės plotą. Mažiau kainuos, mažesni žemės mokesčiai, mažiau vargo išlaikant ir prižiūrint. Pažabokite savo godumą, palikite žemės ir kitiems, pirkite mažesnį plotą.

Projektai ir leidimai

Tačiau sunkioji užduotis bus visada gauti leidimus statyboms bei turėti projektą, kuris puikiai tiktų. Taigi, kas ta turėtų būti ir kur tai gauti? Jeigu norite kažką statyti nacionaliniame parke ar draustinyje, tada turės tai būti kone etnografinė troba, ir tai vargu, ar pavyks padaryti viską, ką norite. Gražioji Lietuvos gamta ne be pagrindo yra taip saugoma. Jeigu tik žmonės nustos taip griežtai laikytis įstatymų, visur tuojau bus privatizuota bei apstatyta pastatais, ir jūs net nesužinosite, kurioje vietoje yra ežeras, ir kaip iki jo jums nueiti. Daug paprasčiau, jeigu žemė nėra tokia atsakingai saugoma, tada ir leidimus bus lengviau gauti. Tačiau net pats projekto sudarymas kainuos nemažai.

Statybinės medžiagos

Kaip ir esant įprastoms statyboms, jums teks mokėti ir už statybines medžiagas. Taigi, tą turbūt ir padarysite, norėdami gauti viską, ką norite. Reikės pirkti ir medieną, ir pamatą, ir skardą, ir langus, ir šiltinimo medžiagas… Tiesiog viską, ko paprastai reikia.

Darbas

Į savo apskaitą įtraukite ir užmokesčius už darbą. Niekada nebus, kad darbas kainuos brangiau negu medžiagos, bet gali būti, kad kainuos vienodai. Patys nespėsite pastatyti, turės dirbti samdyti žmonės.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *