Šviestuvai su judesio davikliu – kur tinka?

Kartais išėjus į savo kiemą naktį, panyrame į tamsą, kartais mus apšviečia lauko šviestuvai su judesio davikliu, o kartais tiesiog pamatome, kad šviesa čia deda visą naktį. Žmonės renkasi įvairias alternatyvas, o mes šiandien plačiau pakalbėkime apie šviestuvų su judesio davikliais privalumus.

Kieme

Galima įsivaizduoti, kad kieme šviesos mums tikrai prireikia. Jeigu einame naktį į lauką, visada ten išeiname iš apšviestų erdvių. Juk namai viduje yra taip pritaikyti, kad galėtume kuo lengviau orientuotis, dėl to atitinkamai išspręsta ir apšvietimo problema. Taigi, kieme šviestuvai yra tikrai reikalingas dalykas, tačiau kokius juos rinktis. Visų pirma, apskritai patys šviestuvai turėtų atrodyti kitaip negu viduje. Tik viduje galime dėti trapios konstrukcijos šviestuvus, nes lauke būna vėjas, oro sąlygos, kurios gali sunaikinti netvirtas konstrukcijas.Taip pat neturėtų būti popierinių, medinių, audinių (medžiagos, tekstilės) elementų kaip viduje. Tad, jeigu pagalvojote, jog štai sutaupysite, pirkdami kažką, kas būtina, o kas sena pritaikydami naujai ir lauke pakabinsite kokį nors kambarinį šviestuvą, gal tik prarasite pinigus, jis jums nueis šuniui ant uodegos. Lauke turi kabėti, būti sumontuoti specialūs lauko šviestuvai. O kaip dėl judesio daviklio? Kaina jis nėra labai brangus, todėl, jeigu manote, kad verta, įsirenkite. Dažniausiai jis praverčia pereinamuose kiemuose, kai namas priklauso ne vienai šeimai, o daug kam. Tarkime, bendras daugiabučio kiemas. Niekas nejaus atsakomybės taupyti elektrą ir šviesos netaupys. Viešos erdvės suvokiamos tarsi savaiminės, todėl tikrai geriau yra tiesiog kieme pakabinti šviestuvą su judesio davikliu. Jeigu yra nuosavi namai, tai pagrindiniame kieme galima įprastą šviesą pakabinti. Juk savame kieme ir laiko daugiau praleidžiame, o ne tik praeiname. Tačiau tokiose vietose kaip kažkoks namo užkampis, šiltnamis, takelis iki jo – galima įrengti tik su davikliais šviesas silpnas, nes ten rečiau vaikštome, ir galbūt nakties metu tik praeiname.

Ilgame koridoriuje, laiptinėje

Panašiai vertėtų traktuoti ir viešus ilgus koridorius, laiptines. Vietos, kur iš esmės žmonės tik praeina, ir turi būti apšviestos tam praėjimui. O kabinti šviestuvus, kurie visą laiką be reikalo rytų energiją, tikrai neverta.

Netinka: tualete, vonioje

Klaida įrengti tokius šviestuvus su judesio davikliais viešame tualete ar vonioje. Kartais labai taupantys hostelių, nakvynės namų savininkai taip įrengia. Sėdint tualete tikrai nesmagu, kai užgesta šviesa, apie tai taip pat turėtų būti pagalvota.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Pas mus su judesio davikliais šviestuvai pakabinti ties įejimu į namą, o taip namo pusėje kuri išeina į sodą, antrame aukšte. Tam, kad juos ir visus savo lauko šviestuvus sukabinti įsigijome kopėčias iš bausa.lt .

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *