Sugedo kompresorius

Galima pagalvoti, kad oro kompresoriai yra amžini. Juk tai tikrai didelis agregatas, daug kas net neturi savo, todėl būna pravartu kompresoriaus nuoma. Tačiau kiekviena technika gali sugesti, taigi ne išimtis ir oro kompresoriai. Šį kartą man teko kaip reikiant paplušėti dažant tėčio automobilį. Kompresoriaus nuoma buvo užsakyta iš anksto, tačiau nesitikėjau, kad viskas bus taip nesėkminga – kompresorius sugedo, galimai dėl mano kaltės, ir vėliau turbūt turėsiu atlyginti nuostolius.

Pasigirdo keistas garsas

Iš pradžių viskas buvo lyg ir gerai. Kaip visada, pasiruošiau dažymui. Apklojau tas vietas automobilio, kurių nereikės dažyti, taip pat uždengiau patalpose esančias vietas, kur irgi reikėjo nedažyti. Buvo būtina apsauga. Galiausiai pasijungiau ir kompresorių. Kaskart nuomojantis gaunu vis kitą, todėl ne visada žinau, kaip jį pajungti. Atrodė, kad pajungiau normaliai. Susipyliau mėlynus dažus, nes tokios spalvos turėjo būti automobilis. Tada įsijungiau prietaisą. Nustebino, kad garsas buvo kažkoks kitoks. Jeigu paprastai girdėdavau santūrų burzgimą, tai šį kartą dėjosi kažkas daugiau. Kažkodėl burzgė tiesiog iš visų jėgų ir buvo nepanašu, kad tai normalus kompresoriaus garsas. Kaip jau sakiau, kaskart tenka vis kito kompresorio nuoma, dėl to nežinau, ar tas garsas yra visada būdingas šiam prietaisui, ar čia tik šios dienos reikalai. Staiga garsas taip įsigazavo, jog maniau, sprogs. O paskui staigiai apsiramino, pasidarė labai paprastas, švelnus, ramus, nutilo ir nusiramino. Štai istorija ir baigta. Jis ėmė burgzti taip tyliai, kaip niekada anksčiau, su keistais garso šokinėjimais.

Atsirado gedimai

Jau iš garso buvo galima suprasti, kad kažkas kompresoriui bus negerai. Nebūčiau galėjęs prisiimti atsakomybės, kadangi visa tai vyko man beveik nieko blogo nepadarius. Iš tiesų, aš vos tik paliečiau šį padarą, ir iškart prasidėjo tie visi nesklandumai. Žiūrėjau, kas dėsis toliau. Svarbiausia buvo, kad neužuodžiau nieko blogo. Nes jeigu užuodi kažką svylant, tada visuomet geriau kompresorių ar bet kurį kitą įjungtą prietaisą atjungti nuo elektros srovės. Tačiau to kvapo nebuvo. Atsargiai pradėjau purkšti dažus, viskas lyg ir buvo gerai. Staiga kompresorius ėmė spjaudytis didesnėmis čiurkšlėmis, o kartais spaudimas beveik dingdavo ir išlašėdavo tiesiog ant žemės dažai. Pabandžiau kompresorių perkrauti (išjungti ir įjungti) ir nieko gero neatsitiko. Galiausiai pavyko jį perkrovus dar kartą įjungti, ir tada jis jau veikė normaliai. Niekada nesuprasiu, kas ten buvo nutikę.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *