Ar verta automobilį taisyti pačiam?

Turint seną automobilį, nuolatinių gedimų gali būti daug, ir vienodai grėsti gali tiek šarnyro keitimas, tiek vairo traukėsantgalio keitimas, tiek ratų suvedimas ar netgi variklio galvos pakeitimas. Vieni žmonės net nedvejodami automobilį tuojau pat veža į servisą, kiti bando krapštytis patys.

Serviso privalumai

Kuo pranašus automobilių servisas, kai reikalingas šarnyro keitimas ar kiti pakeitimai, taisymai? Paprasčiausiai jūs nuvežate automobilį pas meistrus, ir jie viską sutvarko. Jums paduoda sąskaitą, sumokate, ir sukti galvos nereikia dėl nieko. Greita ir paprasta. Skubančiam miesto žmogui tai tikrai labai paranku. Tačiau minusai gali būti tada, jeigu bent kiek patys numanote apie automobilių sudėtį ir veikimą, ir todėl žinote, kaip jie veikia, ir galite įvertinti, ar gerai atliktas taisymas, net jeigu buvo būtinas paprasčiausias šarnyro keitimas. Tada galite lengvai numatyti, ar servisas čia gerai padirbėjo, ar per daug paėmė. O kartais galima ir bijoti, kad kas nors išpjaus katalizatorių ar padarys kažką kito automobiliui, ko jūs visiškai nenorėtumėte. Taigi, visada reikia pagalvoti, ar geriau patiems taisyti, ar varyti į servisą. Damos, neturinčios nieko bendro su automobilio taisymu, praktiškai visada pasirenka būtent vežimą į servisą. Tačiau senjorai, mėgstantys pasikrapštyti garaže, gali ir pasirinkti kitaip.

Taisyti pačiam

Ką daryti, jeigu taisote pats? Visų pirma, kiekvieno gedimo taisymo instrukcijos galima ieškoti youtube. Daug automobilių taisymo entuziastų yra pridarę puikių aiškinamųjų video, kuriuose rasite visą informaciją, kaip pasitaisyti automobilį. Galbūt išmoksite taip gerai, kad kitą kartą dar ir kaimynui sutaisysite. Be to, galėsite pagalvoti ir nuspręsti, kokiu būdu taisyti. Tikriausiai tie video mokymai siūlys net keletą pasirinkimų. Galų gale galiausia – galėsite didžiuotis savimi. Tai labai tinka tiems žmonėms, kurie yra linkę prie elektronikos, mechanikos, kurie moka patys namie pasijungti elektrą ar susimūryti sieną. Tikėtina, kad krapštytis su automobiliu taip pat bus įdomu. Seniau būdavo sunku patiems kažką daryti, nes reikėdavo ieškoti patyrusio meistro, kuris galbūt galėtų ir padėti, paaiškinti, kaip ten ką tvarkyti. Dabar ir youtube kanalas leidžia labai gerai ir lengvai išsiaiškinti, kas ir kaip turi būti padaryta. Taigi, galima bandyti patiems. Rekomenduojama pirma pasižiūrėti vieną ar kelis tokius mokymus, tada susirasti medžiagas ir įrankius, kurių manote kad reikės, tada žiūrint video garaže bandyti atlikti ir taisymą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *