Apšvietimo tendencijos

Namuose apšvietimas yra svarbiausias dalykas, norint, kad interjeras būtų regimas taip, kaip norime. Apšvietimas yra dabar skirstomas į dvi sritis: į patį šviestuvo modelį ir dizainą, ir į tai, kokį apšvietimą jis kuria. Gali būti užpildoma, akcentinė šviesa. Patys galime pasirinkti, ko norime. Kalbamės su apšvietimo dizainere Lora, ir prašome, kad ji pakomentuotų, kaip turi atrodyti apšvietimas, kad interjeras tiesiog spindėtų.

Kokias klaidas žmonės dažnai daro, kai renkasi apšvietimą?

Žmonių klaidos paprastai eina arba į vieną, arba į kitą pusę. Arba jie pažiūri į viską pernelyg paprastai ir tiesiog pakabina vieną lempą per vidurį kambario, arba visko padaro per daug. Tai yra, ir vieną lempą per vidurį, ir šonuoseLED lemputes, ir toršerus ant stalų bei kampuose, ir ko tik jie neprideda. Iš tiesų, visada reikia galvoti apie tai, kur žmogus paskirstys savo dėmesį. Jeigu jis pateks į tokį mirgantį kaip dangaus skliautas kambarį, bus neaišku, kur žiūrėti. Jeigu pateks į erdvė, kur tik viena šviesa, gali būti, kad daug ko nepamatys, kas gražu. Reikia apgalvoti, kiek ir kur iš tiesų apšvietimo reikia, ir neperlenkti lazdos, bet išnaudoti geras galimybes.

Kaip pasirinkti užpildančią šviesą?

Tiesiog vėlgi reikia galvoti, kokio dydžio ir tipo kambarys. Tarkime, jeigu tai labai maža erdvė, gal iš tikro užteks vieno šviestuvo per vidurį. Jis gali būti sudarytas iš kelių lempų, kurios, nukreiptos į skirtingas puses, galės apšviesti visą kambarėlį. Jeigu patalpa yra šviesių spalvų, tai vertėtų šviesą nukreipti į jas, ir tada bus dar ir atspindėjimas. Didesnei patalpai reikėtų rinktis daugiau tokių centrinių apšvietimo galimybių.

Kam reikalinga akcentinė šviesa?

Jeigu nenaudojame akcentinės šviesos ir su lemputėmis nepabrėžiame tam tikrų gražesnių baldų, dekoracijų, kurias visur sudėliojame, tuomet gali tekti gailėtis. Nes kas mums yra svarbu, tai kad mūsų gražieji namai būtų tinkamai pastebėti ir įvertinti. Jeigu to nedarysime, tada visos pastangos nueis perniek.

Kokie šviestuvai dabar madingi?

Madingi tokie, kurie yra daugiafunkciniai. Kai vienas šviestuvas gali padaryti tikrai daug, kai jis gali apšviesti į visas skirtingas puses, kai gali reguliuotis aukštis ir būti daug kitų privalumų – tada galima tikrai labai džiaugtis, kad jums pavyksta išsirinkti apšvietimą. Bet šiaip reikia visada ieškoti balanso, kad ir apšvietimas būtų geras, ir šviestuvas gražus.

Ačiū!

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *