Kaip sodininkystę paversti malonumu, o ne darbu?

Turite savo sodą ir norite, kad jo priežiūra būtų malonumas, o ne darbas? Tokiu atveju reikia pasirūpinti keliomis smulkmenomis, keliais daiktais ir žinoti kelis esminius patarimus, kurie padės Jums džiaugtis tokia aplinka, kurioje bus labai gera būti. Sodininkystė tikrai neturi būti darbas. Tai gali būti labai didelis malonumas. O kad ir Jums pavytų tuo džiaugtis – nurodysime kelis esminius niuansus, kurie sodo priežiūra pavers labai dideliu malonumu.

Tinkamos įrangos pasirinkimas

SodasPirmiausia labai svarbu įsigyti visas reikalingas priemones, kurio gali padėti sodo tvarkymui suteikti kuo daugiau malonumo. Didesniems sodams labiausiai pasitarnauja motoblokai, kadangi jie padeda kur kas paprasčiau atlikti įvairius darbus ir tuo pačiu sutaupyti daug laiko. Taip pat siūlome įvertinti ir paprasčiausius įrankius. Jeigu neturite daug vietos – tokiu atveju puikus pasirinkimas yra daugiafunkciniai, kurie dirba našiai ir padeda greitai susitvarkyti su bet kokiais darbais.

Bet visada sode reikėtų turėti kastuvą, grėblį ir kauptuką. O visa kita – pagal poreikį.

Ką auginti sode?

Taip pat labai svarbu apgalvoti apie sodo apsodinimą, kadangi kartais žmonės labai daug prisisodina to, ko realiai jiems nereikia, tačiau tai reikalauja labai daug laiko. Pavyzdžiui, dažnai pasirenkamos uogos, serbentynai – reikalauja daug laiko, kadangi juos reikia ne tik genėti, tačiau ir subrendusias uogas nuskinti. Jeigu jums atrodo, kad tokių uogų tikrai nevalgysite, kam tuomet jas sodinate? Siūlome apgalvoti kaip atrodyti jūsų sodas, kad priežiūra nebūtų sudėtinga.

Tačiau taip pat nesodinkite tik to, ką mėgstate valgyti. Kai kurie augalai tiesiog gali būti per daug imlūs laikui. Geriausia sodinti jau patikrintus augalus: braškes, bulves, žirnius, kopūstus. Juos auginti tikrai nėra sudėtinga, o juos ir mėgsta visi. Jei dalies nesuvalgysite, tai neturėtų kilti problemų perteklių parduodant, nes toks derlius yra labai populiarus.

Laiko planavimas

Dažniausiai sodininkystė tampa darbu, o ne malonumu dar tada, kai žmogus neturi daug laiko ir paprasčiausiai labai skubiai norėdamas atlikti tam tikrus darbus. To rezultatas yra prastai atliekami darbai ir nervai, kad reikia tai daryti. Akivaizdu, kad geriausia planuotis laiką ir palikti darbams tiek laiko, kiek tik reikia.

Jeigu turite sodą – tokiu atveju siūlome jam skirti kuo daugiau kokybiško laiko. Jeigu matote, kad to laiko skirti tikrai nepavyks, tokiu atveju apskritai apgalvokite, ar sodas jums reikalingas. Juk kai sodininkystė tampa nemaloniu darbu, o ne malonumu – dažniausiai ir auginami vaiskrūmiai neatneša tiek vaisų, kiek yra tikimasi.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *