Patarimai statantiems rąstinį namą

Tam tikru metu rastiniu namu statyba daug kam Lietuvoje atrodė pigus ir saugus būdas turėti gražius, jaukius, estetiškus, gamta alsuojančius namus. Tačiau per pastaruosius porą metų reikalavimai sugriežtėjo dėl prisitaikymo prie visos Europos Sąjungos reikalavimų. Kadangi siekiame taupyti energiją, siekiame efektyvumo, tai ir rąstinių namų statyba dabar turi būti tvirtesnė, reikalingi apšiltinimai. Jeigu prisimenate pasaką apie tris paršiukus, viduriniojo paršiuko laukė nekoks likimas. Jis namą pasistatė iš medžio, iš šakų, ir šis subyrėjo vos vilkui pūstelėjus bei treptelėjus. Kad taip neatsitiktų jums, siūlome statyti tvirtus ir reikalavimus atitinkančius rąstinius namus. Keletas patarimų pravers planuojant, kaip tai padaryti.

Pasirinkite apdailą

Rąstinis namas, žinoma, vilios akį savo rąstų gražumu iš išorės. Kadangi vienos sienos būtinai turės būti šiltintos, tai veikiausiai tas šiltintas ir paslėptas pasirinksite turėti iš vidaus. Iš išorės rąstus reikės padengti apdailos medžiagomis. Kartais žmonės patys sau pakiša koją, kai pasirenka netinkamą medžiagą apdailai ir impregnavimui. Tarkime, renkantis tokias medžiagas, kurios sudaro tarsi tam tikrą laminatą ant rąstų, jūs pakenkiate medienai. Medžiui reikia kvėpuoti, gyvam ar tapusiam jūsų namo sienos dalimi. Tad verčiau rinktis reikėtų pralaidžias medžiagas, kuriso gerai įsigeria į medieną, kartu jai suteikia ir atspalvį. Įvairūs aliejiniai ir kitos sunkios tekstūros dažai nelabai tinka rąstinių namų apdailai.

Langų ir durų klausimas

Galvojant apie langus, jūs veikiausiai susidursite su dviem pagrindinėmis langų sistemomis. Tai bus arba langai, kurie atsidarys į išorę, arba tie, kurie atsidarys į vidų. Pirmuoju atveju, kada langai atsidaro į išorę, jūs tarsi sutaupote vietos – atidarius langą, lango rėmas neišsikiša kažkur pas jus vidury kambario, o tiesiog būna lauke. Taigi, jeigu aktualu taupyti vietą, verčiau rinkitės tokius langus. Dar į ką reikia atkreipti dėmesį, tai į apvadus. Jeigu jau pasirinkote turėti medinį namą, tai žinokite, kad tik labai retais atvejais gerai atrodys mediniame name plastikiniailangų rėmai. Nors ir brangesni, bet paprastai labiau pageidaujami ir gražesni bus tie langai, kurie bus su mediniais rėmais. Tad geriau tokius juos ir pasirinkite, nepataupykite. Aišku, ir jų rėmai gali būti skirtingi. Tai gali būti ir klijuota mediena, ir stambesnės lentos. Derinkite tai, kas geriausiai atrodys prie jūsų namų sienos, kad jums patiems būtų smagiau tokiame name gyventi, kad būtų viskas gražiau.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *