Neveikiantis automobilio keleivio langas

Tipinė situacija – vairuotojo durelėse stiklai kuo puikiausiai nusileidžia, langą galima atsidaryti, o keleivio pusėje reikalingas stiklų remontas. Nors ir kaip gali mylėti savo keleivius, bet vairuotojas pirmiausiai žiūri savo patogumo, todėl jeigu užsikirto langas, tuomet automobilių stiklai Klaipėdoje greičiausiai bus tvarkomi tik pirmiausiai vairuotojo pusėje. Kad kažkas atskirai važiuotų tvarkyti stiklų keleivio pusėje – taip nutinka labai retai.

Kas sugenda

Klaidinga manyti, kad dėl prastai veikiančios automatikos būna kalti būtent patys automobilio stiklai. Žinoma, taip nėra, taip negali būti. Prastai veikia ne automobilio stiklai, o pati durelių automatika. Tai reiškia, kad kai sugenda durų stiklų galimybė judėti normaliai, tada atsiranda ir noras tas duris šiek tiek kitaip valdyti. Žodžiu, reikalingas labiau ne stiklų remontas, bet durelių. Sugenda pati automatika. Paprastai tie gedimai atsiranda senų gamybos metų automobiliuose, nes ten pamažu būna jau sudilusios tam tikros dalys. Jeigu išsiardytume mašinos dureles, o tą ir reikia daryti jas taisant, matysime, kad automobilių stiklų pakėlimas ir nuleidimas susijęs su tam tikrais troseliais. Kada jie ima nebeveikti tinkamai, tada kartais netgi plika akimi galima matyti, kur kokia detalė nudilusi. Deja, nors ir norėsite pasikeisti patys, greičiausiai tą malonumą turėsite užleisti meistrams, gerai mokantiems savo darbą.

Keleivio nepatogumai

O dabar pakalbėkime apie klasikines keleivio patiriamas problemas, kai nepavyksta atsidaryti lango. Visų pirma, langą atsidaryti kartais norisi. Ir tada, kai reikia įkvėpti oro, ir tada, kai pristabdžius nežinomoje vietoje reikia paklausti žmogaus, einančio šaligatviu, kur yra vienas ar kitas objektas (o juk šaligatvis bus keleivio pusėje, jeigu važinėjama dešine kelio puse), ir tada, kai norėsis išmesti slyvos kauliuką ar obuolio graužtą per pravertą langelį. Jeigu lango atidaryti neįmanoma, esant karščiui bus atidaromi kažkurie kiti langai. Tai reikš, kad galbūt keleiviui bus ne vėsu, o tiesiog tada į jį ims pūsti vėjas. Be to, prasidės didelis švilpimas automobilyje. Jeigu reikės kažkur sustoti ir paklausti žmonių kelio, tuomet keleivis privalės gremėzdiškai atsidaryti automobilio dureles, ir tik tada galės klausti kažko žmonių. Langas šioje situacijoje tikrai daug labiau pasitarnautų, būtų patogesnis dalykas, mažiau užimtų laiko. Galų gale, tada, kai norėsis išmesti organinę atlieką lauk, ją teks grūsti į kokį nors maišelį ir galiausiai palikti ją automobilio salone nemaloniems irimo procesams.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *