Nosies pertvaros svarba

Nosies pertvaros operacija yra reikalinga ne vienam žmogui, tačiau dažnai jie patys apie tai nežino ir net nesusimąsto. Daug simptomų, kurie yra dažnai pasitaikantys ir visiškai nesukelia įtarimų dėl sveikatos problemų, yra sukeliami būtent dėl netvarkingos nosies pertvaros. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai, kurie gali reikšti būtinumą nosies pertvaros operacijai yra chroniškas nosies skausmas, kraujavimas iš nosies, nuolatinė ar labai dažna sloga bei trikdžiai įkvėpiant orą per vieną ar kitą nosies pusę.

Žmonės dažnai klaidingai mano, jog nosies pertvaros opercija yra skirta tam, kad jūsų nosis atrodytų geriau. Tai yra melas – nosies pertvaros operacijos metu yra nušaunami du zuikiai vienu šūviu. Visų pirma, jūs pagerinate savo sveikatą ir kvėpavimo kokybę, o visų antra, nosies pertvaros operacija gali atstatyti simetrišką nosies formą po lūžių ar sumušimų.

Kaip bebūtų gaila, nosies pertvaros operacija yra gana komplikuota. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog ši operacija yra primityvi ir lengvai atliekama, tačiau tai netiesa. Operacija atliekama tik pacientams nuo 18 metų, kuomet galutinai susiformuoja nosį pertverianti kremzlė, ir tik išskirtiniais atvejais tokia operacija gali būti atliekama pilnametystės dar nesulaukusiems pacientams. Būtent dėl to, prieš atliekant nosies pertvaros operaciją yra būtinos konsultacijos su šios srities profesionalu ir išsamūs tyrimai.

Nosies priežiūra po nosies pertvaros operacijos

Po nosies pertvaros operacijos yra būtina reabilitacija, kuri trunka net 3-4 mėnesius. Per tokį laiko tarpą pilnai sugyja nosies pertvara ir apie šią operaciją galite pamiršti. Po atliktos operacijos daktaras visuomet apžiūri pacientą ir nusprendžia, kokio tipo ir ilgumo reabilitacija bus reikalinga, atsižvelgiant į tai, kaip sklandžiai pavyko pati operacija ir kokie rezultatai yra pasiekti.

Tikriausiai pats nemaloniausias epizodas šioje reabilitacijoje yra gipso tvarstis. Jį pasientas turi nešioti apie 10 dienų po operacijos, tam kad dingtų patinimas bei mėlynės. Taip pat labai svarbu pažymėti, jog atlikus nosies pertvaros operaciją, pacientui rekomenduojama susilaikyti nuo didelio fizinio krūvio bent 2-3 savaites.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *