Padangų išbandymo testas

Artėjant žiemai, stiprėja ir poreikis įsigyti naujas padangas. Neretai geros padangos internetu kainuoja tiek pat, kaip ir netinkamos. Tiesiog jums reikia tikrai gerai žinoti, kokios būtent padangos internetu, kokie ratlankiai jums yra realiai reikalingi dabar. Norite žinoti, kas yra tikai tinkančios žieminės padangos? Į šį klausimą padės atsakyti keli testai.

Profesionalas ir nepatyręs

Pirmas testas renkantis, kurios padangos internetu ir, kurie ratlankiai, jums geriausiai tinka, būtų vairavimas pakaitomis. Su skirtingais komplektai slidžia kelio danga turėtų pravažiuoti profesionalus, didelį stažą turintis vairuotojas. Taip pat toks bandymas gali būti atliekamas ne tik su slidžia, bet ir su paprasta kelio danga. Gerą stažą turintis gerai vairuojantis žmogus, gal net dirbantis vairavimo instruktoriumi, važiuos tiksliai. Jeigu padangos internetu išrinktos tinkamai, jai jokių grėsmių nebus. Jis suvaldys mašiną net ir grėsmingose, pavojingose situacijose. Tačiau, tuo atveju, kada mašiną valdys mažiau patirties turintis žmogus, o gal ir visiškai naujokas už vairo, tada vairavimas nebus toks sėkmingas, galiausiai, gresia ir avarinė situacija, jeigu padangos tikrai parinktos netinkamos. Su puikiai pritaikytomis padangomis blogas vairuotojas vis tiek išvegs avarijos arba tiesiog patirs mažesnius padarinius.

„Briedžio“ testas su skirtingais komplektais

Tas testas, kurį reikėtų atlikti ant slidžios kelio dangos, ir kurį turėtų atlikti abu vairuotojai, liaudiškai vadinamas„briedžio testas“. Jis leidžia gana greitai ir lengvai nustatyti, ar padangos parinktos tinkamai. Kai kurie kelių ereliai iš viso nekeičia vasarinių padangų į žiemines. Jiems neva pakanka galinius varomus ratus aprengti universaliomis padangomis, ir to atseit pilnai pakaks. Tačiau toks testas, kada kelyje, pagavus didelį greitį, staiga pasirodo kliūtis, kitaip vadinamas briedžio testu, atskleidžia, kad viskas nėra taip paprasta. Išlėkus greitą atstumą, staiga stabdant, esant netinkamoms padangoms, nepritaikytoms žiemos sąlygoms, net ir geriausias vairuotojas pateks į bėdą. Tuo tarpu, pradedantysis apskritai gali nulėkti myriop. Jeigu padangos parenkamos geresnės, pavyzdžiui, galinės žieminės, o priekinės universalios, tada pamatysime, kaip šis testas tampa neatlaikomas tik mokiniui. Patirtį turintis vairuotojas mašiną suvaldys. Visgi, jausis, kad yra neįprastai sunku. Teisingas variantas, kada visos padangos yra žieminės, dar geriau – jeigu ir su specialiais spygliais. Tai leidžia sustabdyti itin greitai, efektyviai, net ant labai slidžios kelio dangos. Žinoma, jeigu pasirinktos tokios padangos, reikia nepamiršti ir užsiklijuoti tinkamą lipduką ant galinio stiklo, idant perspėtumėte saugaus atstumo nesilaikančius vairuotojus.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *