Pradedančiojo gaminiai iš medienos

Jeigu visą laiką taip kvepia lentpjūvė, jeigu nuolat atsiranda noras kažką pasigaminti iš medienos – imkite ir taip padarykite. Nėra ko laukti, kol ateis tas tinkamas momentas. Dabar tegul lentpjūvė tampa jūsų pirmąją stotele, ten nusipirkite norimos medienos, o paskui su ja keliaukite tiesiai į savo dirbtuves namuose. Pasigaminkite tokius medienos gaminius, kurių jau seniai norėjote. Bet, ne. Tokių, kokių jau seniai norėjote, iškart nepasigaminsite. Pirmiausia pradėsite nuo pradedančiojo staliaus gaminių. Kokie jie bus? Susipažinkime.

Padėkliukas kavai

Dažniausiai darbų pamokose pirmasis medinis gaminys, kurį padaro jaunieji staliai, būna medinis nedidelis padėkliukas kavai. Šis puikus daiktas leidžia pajausti, ar jūs išvis norite dirbti su mediena, ar lentpjūvė nebuvo klaida. Nors tai ir yra labai paprastas daiktas, tačiau jam pagaminti reikia pasinaudoti įvairiomis staklėmis, įvairiais įrankiais. Medieną pirma reikia išsipjauti. Jeigu tai darysite, naudosite arba kažkokius rankinius pjūklelius, arba turėsite normalias pjovimo stakles, su kuriomis vertėtų elgtis tikrai labai atsargiai. Jums reikės išpjauti tikrai labai ploną, lengvą formą. Tada reikės viską šlifuoti, būtinai užsidėkite apsaugą ant veido, kad neprikvėpuotumėte per daug dulkių. Galiausiai jūs užapvalinsite kraštelius. Tuomet tą medieną galėsite dekoruoti – dažyti, spalvinti, raižyti, graviruoti ar išdeginti. Galiausiai padėkliuką padengsite apsauginiu sluoksniu. Čia geriausiai tiks pirčių lakas, nes jis apsaugo nuo karščio medieną, o jeigu ant padėkliuko bus vis statomas karštas puodelis, tuomet tas karštis bus neišvengiamas.

Kepimo mentelė

Antrasis pagal sunkumą gaminys – kepimo mentelė. Vėlgi, tai smulkaus formato, plonos lentelės gaminys. Tačiau čia bus kiek sudėtingiau, nes medinė lentelė turės turėti aptakias formas, taigi, reikės mokytis ir tinkamai jas išsibraižyti ir vėliau gerai, atitinkamai išbraižyti.

Pjaustymo lentelė

Panašu į kepimo lentelę, bet jau didesnis formatas. Kai kurie pradedantieji būtent gamindami šį gaminį pirmą kartą panaudoja klijuotos medienos metodą. Netikite? Paimkite turimą namuose medinę pjaustymo lentelę ir pažiūrėkite jos kraštus. Matosi, kad tai nėra natūralus medžio vaizdas, tai nėra tiesiog atpjauta lenta. Tai, visų pirma, yra klijuotos medienos pavyzdys.

Lentyna

Paprastai lentyna yra paprasčiausias gaminys, norint panaudoti ne tik pirmuosius medienos apdirbimo įgūdžius, bet ir įvairius pirmuosius medienos montavimo būdus. Juk čia jau reikės ir sudėti kaiščius, sukalti vinis arba medvaržčius, taip pat padaryti tinkamas tvirtinimo konstrukcijas. Beje, šis baldas turbūt ilgiau ir tarnaus negu anksčiau minėti gaminiai.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *